Механізм СВА простіше застосувати саме для електроенергії ніж при імпорті інших товарів в ЄС – дослідження

Carbon Border Adjustment Mechanism (механізм запровадження додаткового мита на кордоні з ЄС, для товарів виробництво яких спричиняє значні викиди СО2) легше застосувати для імпортованої електроенергії (в т. ч. з України), ніж для інших товарів (сталь, цемент, добрива тощо), про це свідчать результати дослідження аналітичного агентства EMBER.

«Застосування прикордонного регулювання вуглецю (CBA) для електроенергії простіше, ніж для інших товарів, що торгуються на міжнародному ринку (наприклад, сталі або цементу), оскільки потоки електроенергії прозорі, а відносно простий ланцюг її виробництва дозволяє відстежувати викиди вуглецю… Прикордонне регулювання вуглецю щодо електроенергії не лише відновить цілісність кліматичної політики ЄС, але й стимулює вироблення електроенергії з низьким рівнем вуглецю в сусідніх державах та розповсюдження цін на вуглець», - йдеться у висновках.

В дослідженні зазначається, що чистий імпорт електроенергії з країн в яких відсутній механізм торгівлі викидами - до країн ЄС, в яких є механізм торгівлі викидами зріс із 3 ТВт-год у 2017 р до - 21 ТВт-год у 2019 р, при цьому весь імпорт здійснювався з країн, які мають нульові або майже нульові ціни (податки) на вуглець. При цьому, дана е/е в середньому є більш вуглецевою (більше викиди СО2/МВт-год), ніж в ЄС.

«Додаткове мито на електроенергію буде мати негайні наслідки, тому що вам потрібно буде віддати пріоритет відновлюваної енергії як в країнах ЄС, так і в сусідніх країнах», - зазначає Філ Макдональд, виконавчий директор агентства EMBER.

Як пояснюється в дослідженні, Механізм CBA на електроенергію може приймати одну з двох форм: тариф на імпорт на кордоні з ЄС або вимога про придбання імпортерами квот для покриття вже включених у товар викидів, за даними EMBER єдиний діючий механізм CBA на електроенергію - діє в рамках каліфорнійської системи торгівлі викидами, та використовує другий підхід.

При цьому, за даними дослідження, в 2019р Україна зайняла 2-е місце серед країн експортерів електроенергії в ЄС, експортувавши 7,2 ТВт-год. Перше місце зайняла Росія – експорт якої склав 12,82 ТВт-год, третє у Білорусі – 2,95 ТВт-год. Україна також зайняла друге місце за потужністю встановленої теплової генерації – 21,8 ГВт (серед країн що мають міждержавний перетин з ЄС).

15:26 / 28 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події