Литва обмежила пропускну здатність з Білоруссю до 0 МВт

Литовський системний оператор Litgrid з 15 вересня обмежив максимальну пропускну потужність для передачі електричної енергії з Білоруссі до 0 МВт. Водночас, прийняте рішення не обмежуватиме торгівлю електричною енергією Литви з Латвією та Російською Федерацією. 

Про це повідомляє балтійський ресурс BNS.

«Литва обмежила доступ Астравської атомної електростанції (АЕС) до ринку Балтії з середи. В результаті Латвія зможе торгувати з Росією лише на основі реальних можливостей лінії Латвія-Росія», - йдеться в повідомленні.

Голова Державної ради з регулювання енергетики Литви Ренатас Поціус заявляв раніше, що торгівля Латвії з Росією зараз повинна впасти приблизно до 320 МВт, через обмеження Литви. 

В Естонії також заявляють, що таке рішення Литви обмежує їх торгівлю електроенергією з Росією. 

Відповідне рішення було прийнято литовським регулятором VERT в рамках затвердженої Методологію визначення та розподілу пропускної здатності міжмережних з'єднань з третіми сторонами, підготовленої оператор системи передачі AB Litgrid .

«На інтерконекторі LT-BY чиста пропускна здатність (NTC) встановлена на рівні 0 МВт. На з'єднанні LT-BY литовський оператор системи передачі електроенергії (TSO) AB Litgrid встановить максимальну технічну пропускну здатність (TTC) лише в межах, необхідних для технічного потоку», – зазначено на сайті литовського регулятора.

Як зазначають в VERT, методологія була прийнята в односторонньому порядку через неможливість досягти загальної угоди з латвійськими та естонськими операторами щодо спільної скоординованої методології розрахунку, розподілу та розподілу транскордонних потужностей у країнах Балтії з третіми країнами. Доки не буде досягнуто спільної угоди, Литва буде торгувати з третіми країнами за власними правилами.

Як зазначають в BNS, Литва обмежила комерційний імпорт з Білоруссю ще в листопаді 2020р, в рамках закону про заборону поставок електроенергії з АЕС, які вважаються небезпечними, білоруська АЕС входить до цього списку. Проте литовські чиновники переконані, що електроенергія білоруського походження надходила до країни через Латвію, в рамках енергетичного кільця БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва).

11:49 / 15 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події