Ковальчук заявив про шантаж з боку представників сайту проросійського блогера Шарія

Голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявив, що невідома особа, яка має вплив на редакційну політики сайту проросійського блогера Анатолія Шарія sharij.net, нещодавно шантажувала його, погрожуючи публікаціями (та публікуючи) нібито компрометуючі матеріали на згаданому сайті та вимагаючи виплати певної суми коштів, вираженої в цифровій валюті біткоїнах. Про це 7 листопада повідомив Ковальчук, представивши в якості доказів фото його переписки з шантажистом.

«Мені почали дзвонити багато разів по телефону, телеграму з різних номерів, мені висилали велику кількість матеріалів, які людина вважає компрометуючими і погрожувати: «Этот объект может исчезнуть, а может стать достоянием журналистов и определенных структур», якщо я не почну домовлятися. Ясно, що я не пішов ні на які пропозиції і звернувся до правоохоронних органів», - повідомив Ковальчук, додавши, що зловмисник вимагав сплати викупу в біткоїнах, погрожуючи опублікувати наявні в його матеріали у репортажі Шарія на його інтернет-ресурсі.

Після відмови Ковальчука, відповідні публікації були випущені на згаданому сайті.

За словами голови «Укренерго», зловмисник посилався на документи перевірки «Укренерго», яка була проведена представниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості ще три роки тому – у 2016р за наказом екс-міністра Ігоря Насалика. Тоді аудитори від міністерства під керівництвом директора Департаменту внутрішнього аудиту Ніли Дубенко нібито виявили ряд порушень на мільярди гривень, але проведена після того перевірка представниками Держаудитслужби не підтвердила цих фактів.

«Я сьогодні (7 листопада – ред.) підписав клопотання про проведення слідчих дій, надав в повному обсязі всі матеріали і попросив наші правоохоронні органи допитати Шарія Анатолія Анатолійовича (я знаю, що ніхто не може його знайти), Шарій Ольгу Олексіївну, директора Департаменту внутрішнього аудиту Міненерговугілля Дубенко Нілу Василівну на предмет ймовірного розповсюдження працівниками очолюваного нею департаменту матеріалів проведеного в 2016 році аудиту діяльності «Укренерго», - повідомив Ковальчук.

Голова системного оператора повідомив, що зловмисник погрожував передати матеріали аудиту керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Ковальчук запевнив, що сам передасть в САП згадані матеріали.

«Пан Шарій, на жаль, відноситься до людей, які беруть від замовника компромат і намагається взяти гроші з жертви за непублікацію… Дуже сподіваюся, що… рано чи пізно у правоохоронних органах буде можливість його допитати відповідно до моєї заяви, щоб пояснити, яким чином він отримав матеріали від попередніх шантажистів та сам долучився до цього процесу», - сказав Ковальчук.

Він також додав: «Все це і особливо матеріали пана Шарія є елементом тиску на незалежність НЕК «Укренерго».

15:15 / 8 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події