Комітет Ради відхилив законопроект №2543 про реструктуризацію «зеленого» тарифу

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП відхилив законопроект №2543 за авторством народного депутата від фракції «Слуга народу» Людмили Буймістер; цей проект закону передбачає граничні строки укладання попередніх договорів купівлі-продажу електроенергії СЕС та ВЕС, а також визначає умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів для нових і діючих станцій.

За рішення схвалити законопроект в цілому проголосувало 6 депутатів, також було недостатньо голосів за його редакцію з новою правкою.

«Правка відхилена, законопроект відхилено», - сказав голова комітету Андрій Герус.

Представляючи перед голосуванням проект закону, Буймістер сказала, що в разі його прийняття реструктуризація була б можлива в цьому році.

«Якщо ми зараз приймемо цей законопроект, у нас є можливість у цьому році розпочати реструктуризацію договорів про продаж енергії, що надасть інвесторам можливість рухатися в своїх інвестиційних планах», - прокоментувала проект закону Буймістер.

Буймістер зазначила, що даний законопроект може бути запропонований президенту для визначення його статусу, як невідкладного. Це дозволить, за рішенням погоджувальної ради, внести його на розгляд парламенту.

Під час засідання була представлена позиція НКРЕКП: комісія не підтримує цей законопроект, адже він не вирішує фінансових та технічних проблем галузі. За даними регулятора, «Гаранторваний покупець» вже підписав prePPA на 3,5 ГВт, у 2020р на виплату альтернативної генерації буде необхідно 43 млрд грн, у 2020р альтернативна енергетика буде виробляти 6-7% генерації, але забиратиме 20% коштів.

Голова комітету Андрій Герус сказав, що даний законопроект не може бути проголосований у парламенті у цьому році, адже проект порядку денного Ради на наступний тиждень вже сформований і він насичений.

Представник Мінекоенерго Ілля Полулях, який був присутній на засіданні, сказав, що даний законопроект дозволить скоротити дефіцит «Гарантованого покупця» 3 млрд грн із 13 млрд грн прогнозованих, але призведе до 3 млрд євро переплати з боку споживачів у майбутньому через запропоновані умови реструктуризації. Міністерство пропонує умови, які дозволять скорочувати дефіцит в більш значній мірі та призведе до переплати у розмірі 1 млрд євро.

16:23 / 13 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події