Комітет енергетики ВРУ не підтримав законопроект №3199 для подання у парламент

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП не підтримав при підготовці до дургого читання в залі парламенту законопроект №3199, який передбачав створення окремих умов для укладання довгострокових договорів на продаж електроенергії держкомпаній великим споживачам, які мають збудувати нові великі екологічні потужності по споживанню електроенергії.

Відповідне рішення було прийняте 9 жовтня на засіданні комітету, за його підтримку проголосувало 10 із присутніх (в тому числі online) 23 депутатів.

Авторами законопроекту є Анна Скороход (фракція «За майбутнє»), Дмитро Припутень (партія «Слуга народу»), Максим Єфімов (група «Довіра»), Остап Щипайло (партія «Слуга народу») та Юрій Камельчук (партія «Слуга народу»).

Голова комітету, депутат від партії «Слуга народу» Андрій Герус звернувся до Міністерства енергетики та Міністерства цифрової трансформації пропрацювати можливості реалізації ідеї законопроекту шляхом внесення змін у підзаконні нормативно-правові акти (без змін в закон).

Під час розгляду депутати підтримали правку №2, якою пропонувалося, що електроенергія за довгостроковим договором може відпускатися не раніше введення об’єкта споживання в експлуатацію.

Також депутати підтримали пропозицію Геруса не надавати можливості встановлювати спеціальний тариф на передачу для споживачів, які передбачені цим законопроектом. За словами Геруса, НКРЕКП сама виступила проти такої можливості. Також Герус повідомив, що Секретаріат Енергетичного співтовариства не підтримав даний законопроект.

На підтримку законопроекту виступили Скороход та Камельчук, які зазначили, що дана ініціатива дозволить залучити мільярди доларів інвестицій в українську економіку. Також «за» законопроект був представник Міністерства цифрової трансформації.

Разом з тим, Вікторія Гриб (позафракційна) зазначила, щоб стати споживачем згідно цього законопроекту «достатньо тільки зібрати папірці», за її словами, він містить корупційну складову.

Заступник міністра енергетики Юрій Бойко сказав, що ініціативу щодо надання доступу до контрактів на купівлю електроенергії новими великими споживачами можна реалізувати без внесення змін в закони, достатньо внести зміни в постанови уряду.

Позицію міністерства підтримав представник НКРЕКП. «Діюча нормативна база дозволяє все реалізувати. Комісія не підтримує», - сказав він.

Як повідомляло агентство ExPro, законопроект №3199 у першому читанні був прийнятий парламентом 13 липня. Документом пропонувалося надати право Кабміну зобов’язувати державну генерацію продавати на спеціальних аукціонах е/е за довгостроковими двосторонніми договорами поза механізмом ПСО.

Споживачами такої е/еї можуть бути лише компанії, які збудують обладнання потужністю від 100 МВт, їх споживання буде сталим (з мінімальним ризиком виникнення небалансу), їх діяльність не буде пов’язана з викидами парникових газів (наприклад, дата-центри). Також пропонувалося, що НКРЕКП могла встановлювати окремий тариф на передачу для таких контрактів.

7 жовтня Мінцифри та міжнародний технологічний холдинг TECHIIA підписали Меморандум про будівництво екотехнопарку (центру обробки даних потужністю 500 МВт та вартістю $1 млрд). За словами заступника Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борнякова, цей меморандум був підписаний в рамках ініціативи вираженої у законопроекті №3199.

18:36 / 9 жовтня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події