Компанії за 4 міс на УЕБ продали більше 600 тис МВт-год е/е за коефіцієнтами та блочними заявками

Учасники ринку протягом червня-вересня 2020р на майданчику «Української енергетичної біржі» продали значні обсяги електроенергії з використанням нових торгових інструментів – блочних заявок (обсяг торгів за вказаний період становив 191,9 тис МВт-год) та з використанням коефіцієнтів до ціни на ринку «на добу наперед» (412,4 тис МВт-год).

Про це свідчить аналіз агентства ExPro на основі опублікованих даних біржі.

Протягом червня-вересня 2020р компанії продали 99,9 тис МВт-год блочних заявок за фіксованими цінами та 92 тис МВт-год – з використанням коефіцієнтів до ціни РДН (0,99-1,00). Таким чином, використання фіксованої ціни та коефіцієнтів було майже однакове (52% обсягів та 48% відповідно).

При торгівлі коефіцієнтами, 92 тис МВт-год, як вже зазначалося, становили продажі блочних заявок, а 320,3 тис МВт-год – базового навантаження. Частка базового навантаження становила 77,7% в структурі торгів коефіцієнтами.

Єдиним користувачем інструменту блочної заявки з коефіцієнтом (при продажі е/е) був ДП «Гарантований покупець», це ж підприємство продавало та купувало базове навантаження з коефіцієнтом. 18 вересня вперше коефіцієнти застосувала та продала базове навантаження приватна компанія «Південь Енерго Збут».

Блочними заявками користувалися ПрАТ «Укргідроенерго», ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» та деякі приватні компанії. Зокрема «Укргідроенерго» в рамках механізму ПСО продавало блочні заявки з поставкою у серпні та вересні.

Як повідомляло агентство ExPro, в кінці лютого 2020р «Українська енергетична біржа» запровадила нові гнучкі торгові інструменти, а саме блочні заявки та торги коефіцієнтами, які розширюють можливості учасників на ринку двосторонніх договорів.

15:35 / 23 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події