Коломойський: якби я став президентом, я б першим ділом подав законопроект про перенесення запуску ринку е/е

Бізнесмен Ігор Коломойський, в інтерв’ю виданню «Українська правда», заявив, що якби він зайняв посаду президента, то подав би спершу законопроект про відтермінування на невизначений термін запуску нового ринку електричної енергії, який має, згідно чинного Закону, відбутися 1 липня.

«Якби я вступив на посаду, інавгурувався, це був би мій перший законопроект… Про перенесення цього закону на невизначений термін», - заявив бізнесмен.

На його думку, треба розібратися чи є монополізм на ринку електроенергії.

«Треба поставити питання: чи є «Енергоатом» монополістом? Він виробляє половину всієї електроенергії. Якщо він монополіст, то однозначно держава повинна регулювати його ціни. Далі, чи є ДТЕК монополістом? Так, він є монополістом. Чи повинна держава регулювати його ціни і тарифи? Повинна. Все простіше простого», - уточнив Коломойський.

Крім цього, він додав, що «Енергоатом» може змовитися з енергохолдингом ДТЕК і збільшити власні ціни на електроенергію в 2 рази.

«Але у нас не заборонений монополізм. У нас в країні заборонено порушувати антимонопольне законодавство. Правильно? Тому якщо хтось визнаний монополістом, то держава повинна регулювати цей ринок, ціни. А закон - я ж розумію, коли його готували і чому його готували, чому його на 2019р намітили. Там було все чітко продумано, що ніякого регулювання не буде. Раз регуляція держави відсутня, то скаржитися нікуди. Антимонопольного немає, регуляції немає, НКРЕКП цим не займається», - уточнив бізнесмен.

За його словами, це може призвести до зростання ціни на електроенергію в 3 рази.

Також Коломойський додав, що після повернення в Україну, спілкувався про майбутній ринок електроенергії з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

«Гройсман мугикав (рос. – мычал). Сказав, що він не допустить і знайде безліч моментів, як це загальмувати. Треба подавати від уряду законопроект про перенесення хоча б, щоб потім розібратися з антимонопольним, як у нас склалася така ситуація», - уточнив він.

Як повідомляв ExPro, раніше Коломойський, заявляв, що запуск нової моделі ринку електроенергії з 1 липня 2019р може призвести до двократного росту цін на електроенергію.

22 травня народні депутати Олександр Домбровський та Лев Підлісецький зареєстрували законопроект про відтермінування на три місяці дати запуску нового ринку електричної енергії.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

10:55 / 24 травня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події