Коболєв розповів, як Україні стати частиною східноєвропейського ринкового простору газу

Під час «Українського газового форуму», голова правління НАК «Нафтогаз України» – Андрій Коболєв, розповів про можливості України бути частиною східноєвропейського ринкового простору газу, коли б торгівля газом відбувалася у рамках Балтії, Східної та Центральної Європи, та України.

«На мою думку це не тільки реалістично, а й дуже вигідно як для європейських країн, так і для України. Я вважаю, що ми вже стали в більшій мірі частиною європейського ринку газу. Українські промислові споживачі і європейські трейдери працюють на цьому ринку, купують і продають газ, є реальна конкуренція, і ця конкуренція тисне на всіх, в тому числі і на Нафтогаз» - сказав голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Коболєв зазначив, чого не вистачає українській системі, а би повністю приєднатися до європейських ринків:

«Ми дуже близькі щоб завершити повну інтеграцію. В першу чергу, нам потрібно вирішити питання про договір на приєднання, так званих Gas Interconnection Agreements, які необхідно підписати і запустити в повноцінну роботу: між Україною та Польщею, Україною та Словаччиною, Україною та Угорщиною, Україною та Румунією. Це буде означати для нас, що ми зможемо, більше імпортувати з європейського напрямку, та зможемо використовувати той потенціал сховищ газу, тобто 10 млрд куб м, на користь як Україні, так і європейських споживачів» – зазначив Коболєв.

Також голова «Нафтогазу» поділився думкою з приводу того, чи буде газовий хаб в Україні:

«Всі розповідають про те, що у нас буде хаб. В хабі набагато більше регуляторних аспектів, ніж будь яких інших. Нам ще треба буде довести, що в нас працюють європейські правила, продемонструвати протягом двох трьох років, що ці правила дійсно створюють ефективний ринок, відновити повністю довіру всіх учасників до цих правил , і тільки тоді можна починати говорити про хаб. Але з точки зору повної інтеграції і максимального використання всіх можливостей європейського ринку, я думаю це цілком реалістична і досяжна мета вже з наступного року»

15:12 / 9 жовтня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події