Клієнти «Миколаївгазу» боргують майже 120 млн грн за розподіл газу

Борги споживачів газу за послуги з його доставки перед АТ «Миколаївгаз» досягли 119,8 млн грн, в той же час борг компанії перед Оператором ГТС втричі менше неплатежів споживачів.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Серед найбільших боржників «Миколаївгазу» за послуги доставки газу - підприємства ТКЕ Миколаєва, які заборгували 69 млн грн. Заборгованість бюджетних установ складає майже 5 млн грн.

Також за отримані послуги боргують побутові споживачі, на котрих припадає 40,7 млн грн неплатежів. В цьому році на зростання боргів та погіршення розрахунків споживачів значно вплинув мораторій на застосування штрафних санкцій до боржників, введений урядом через пандемію коронавірусу. Але тут варто зазначити, що цей мораторій є лише тимчасовою мірою, і рано чи пізно його буде знято.

Тож у компанії рекомендують своїм клієнтам продовжувати поступово сплачувати за послугу з доставки газу рівними частинами, щоб уникнути накопичення боргів. Адже потім їм все одно доведеться сплатити цей борг, але вже однією великою сумою одноразово. Крім того, не зважаючи на заборону припинення газопостачання, закон не забороняє компанії звертатись до суду з позовами на стягнення зі споживачів заборгованості за отриману послугу з розподілу газу.

«Ми направили до парламенту інформацію щодо наших розрахунків з Оператором ГТС та дані про погіршення платежів з боку споживачів. Наявна тенденція – триразове перевищення боргів споживачів над нашою заборгованістю перед Оператором ГТС. Вона сформована за 8 місяців поточного року – коли через карантин розрахунки споживачів за послуги доставки газу значно погіршилися. Деякі споживачі помилково прийняли це як сигнал взагалі не платити за комунальні послуги. Хоча насправді мова йде лише про тимчасовий мораторій на нарахування пені», - зазначає комерційний директор «Миколаївгаз» Віталій Нестеренко.

До початку опалювального сезону залишився місяць. «Миколаївгаз» закликає споживачів вчасно сплачувати за послугу розподілу газу і не допускати нарощування боргів, адже від цього залежить безперебійне та безаварійне газопостачання, а також розрахунки з Оператором ГТС.

14:04 / 16 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події