«Київтеплоенерго» подало позов проти «Укренерго» про стягнення коштів за ненадані послуги з передачі

КП «Київтеплоенерго» подало позов проти НЕК «Укренерго» про стягнення коштів, які комунальне підприємство заплатило системному оператору за послугу з передачі електроенергії, яка, за інформацією комунального підприємства, не надавалася.

Про це 9 червня повідомив прес-центр «Київтеплоенерго».

«Київтеплоенерго» звернулось до суду за захистом інтересів територіальної громади. Тривають судові розгляди…, одна справа… перебуває вже у Верховному Суді», - йдеться у повідомленні.

За даними прес-центру, з початку роботи нової моделі ринку електроенергії (з липня 2019р) «Укренерго» нараховує для комунального підприємства вартість послуги з передачі електроенергії магістральними мережами.

Сума рахунку становить десятки мільйонів гривень кожного місяця, наприклад протягом опалювального сезону 2020-2021рр «Київтеплоенерго» сплатило за послуги з передачі 75 млн грн.

Проте, за інформацією прес-центру, «Київтеплоенерго» взагалі не використовує магістральні мережі.  «Електроенергія транспортується міськими розподільчими мережами, при цьому магістральні мережі НЕК «Укренерго» взагалі не використовуються», - зазначили в прес-службі.

Разом з тим, «Київтеплоенерго» оплачувало рахунки «Укренерго» і тепер вимагає повернути виплачені кошти. В комунальному підприємстві також звернули увагу на законодавчу колізію, коли виробник електроенергії не користується магістральними мережами, забезпечує власні потреби і не є ні покупцем, ні постачальником електроенергії.

Також в прес-центрі нагадали, що НЕК «Укренерго» боргує «Київтеплоенерго» майже 1 млрд грн за послуги на балансуючому ринку.

15:17 / 9 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події