Керівництво «Закарпатгаз Збуту» застерігає від непідготованого скасування ПСО

Директор ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вікторія Томинець переконана, що перехід до скасування ПСО повинен бути підготованим, а поки що дуже багато питань залишилися досі невирішеними.

Про вона заявила під час дискусії в рамках енергетичного форуму «Ukrainian Gas Open».

«За 5 років було достатньо можливостей, щоб запрацювали механізми, які б дали учасникам рівні права і можливості, як це задекларовано Законом України «Про ринок природного газу». Натомість залишаються не вирішеними ряд питань. Чи будуть мати всі постачальники рівний доступ до ресурсу «Укргазвидобування»? Як в умовах ринкових цін держава буде визначати розмір субсидій і пільг? Що робити з накопиченими боргами? Присутні тут кажуть: «Давайте відмінимо ПСО, а там подивимося». Ми проти такої позиції. Бо несемо відповідальність за постачання газу», - зазначила Томинець.

За словами Вікторії Томинець, скасування ПСО для населення не на часі, особливо в період пандемії COVID-19.

Механізм PUBLIС SERVICE OBLIGATIONS (PSO) є невід’ємною частиною європейських ринків і відповідає вимогам Третього Енергопакету ЄС. Нагадаємо, що з 1 серпня Кабмін має намір припинити дію спеціальних обов’язків з постачання природного газу населенню (ПСО).

Це означає, що населення отримуватиме газ не за регульованими державою цінами, а за ринковими, які будуть встановлювати постачальники газу. Напередодні в Києві пройшов форум «Ukrainian Gas Open», який зібрав понад 120 спеціалістів газового ринку.

Наразі пропозиції учасників конференції систематизуються та оформлюються як рекомендації для уряду та регуляторних органів країни.

11:26 / 28 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події