«Карпатнафтохім» вдруге повідомляє про планове будівництво установки з виробництва оксиду пропілену

ТОВ «Карпатнафтохім» знову інформує про намір провадити планову діяльність на будівництво установки з виробництва оксиду пропілену потужністю 2700 т/рік на вулиці Промисловій, 9 в м. Калуші Івано-Франківської області з метою отримання оксиду пропілену, який використовується для подальшого синтезу полімерних матеріалів.

Про це йдеться у повідомленні компанії про плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля, розміщеному в реєстрі ОВД Міністерства екології природних ресурсів України, 14 серпня 2019р.

В рамках планової діяльності передбачається здійснення виробництва оксиду пропілену, шляхом епоксидування пропілену перекисом водню в водному розчині ацетонітрилу на каталізаторі.

Установку передбачено розмістити на незабудованій території ТОВ «Карпатнафтохім» в межах орендованої земельної ділянки, на площі близько 1500 кв м, поблизу існуючого складу ЛЗР корпус № 430-А. До складу запроектованих об’єктів входять:

  •  установка з виробництва оксиду пропілену продуктивністю 2700 тонн/рік оксиду пропілену;
  • склад перекису водню (в тому числі допоміжні системи) з майданчиком для розвантаження автоцистерн:
  • склад оксиду пропілену - горизонтальні циліндричні ємності 4х80 м³ для зберігання товарного оксиду пропілену;
  • насосна оксиду пропілену - насоси оксиду пропілену, 2 шт. Q=50 м³/годину; Pнагн.= 0,6 МПа; N дв.= 11 кВт для подачі оксиду пропілену на налив в залізничні цистерни;
  • щитові та операторна (в існуючих корпусах) для розподілу електроенергії, керування електроприймачами та технологічним процесом.

Установка виробництва оксиду пропілену являє собою відкриту промислову етажерку, в різних висотних рівнях якої встановлюється проектне технологічне обладнання. Розміри етажерки в осях складають 15,5х9м (в плані). Висота установки складає до 36 м.

Нагадаємо, що вже вдруге за рік компанія подає на розгляд в департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності - намір з планової діяльності на будівництво установки виробництва оксиду пропілену.

Згідно висновку ОВД, який був опублікований 24 липня 2019р на перше звернення було отримано відмову у видачі документу дозвільного характеру, оскільки надано не повні відомості про вплив на довкілля.

Довідка Expro:

ТОВ «Карпатнафтохім» – єдиний в Україні виробник етилену, пропілену, бензолу, фракції С9, поліетилену, а також каустичної соди і полівінхлориду суспензійного. На офіційному сайті «Карпатнафтохім» повідомляється, що ТОВ «Виробнича група «ТЕХІНСЕРВІС» виступає розробником та проектувальником нової установки. Оксид пропілену — безбарвна прозора рідина з ефірним запахом. Є отруйною речовиною, має цитотоксичну та мутагенну дію.

Оксид пропілену є пожежо - і вибухонебезпечним. Здебільшого використовується як сировина для виробництва поліуретанових пластмас та пропіленгліколю.

14:25 / 16 серпня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події