Кабмін вважає заяву «Укренерго» про зростання ціни для промспоживачів на 30% некоректною

Заяви керівництва НЕК «Укренерго» про зростання на 30% вартості електроенергії для промислових споживачів після запуску нового ринку електроенергії є некоректними.

Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду.

В повідомленні зазначено, що як свідчать дані аналізу ситуації від Міністерства енергетики та вугільної промисловості, розрахунок «Укренерго» базується на результатах торгів на «Українській енергетичній біржі», коли цінова пропозиція дорівнювала ціні на електроенергію за умов пікових навантажень – 2375 грн/мВт-год, але ця пропозиція, як виявилося, була ситуативною і не була підтримана ринком.

«Продавець електроенергії – ПАТ «Центренерго» – знизив ціну до середньозваженої, і за перші сім днів функціонування ринку електроенергії «Центренерго» продавав електроенергію по середньозваженій ціні в 1599 грн/мВт-год рівним графіком. При цьому ця вартість, як показує аналіз виробничих процесів, може і далі знизитися – до 1300 грн/мВт-год», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, прес-служба уряду вказує, що «Центренерго» планує знизити ціну до заявленого показника вже у найближчі місяці.

«Виходить, що розрахунки НЕК «Укренерго» щонайменше некоректні, адже апелюють до некоректних цінових показників», - йдеться в повідомленні.

Крім цього, Кабмін вважає, що сьогодні, коли ринок електроенергії функціонує всього два тижні, говорити про зростання ціни в принципі недоречно, адже не вступила в силу низка інших супутніх ринковим процесам факторів – як наприклад, ціна на балансуючому ринку або місячний баланс.

«Робити будь-які цінові оцінки можна лише після щонайменше місяця роботи ринку», - уточнюється в повідомленні.

Як повідомляв ExPro, керівник «Укренерго» Всеволод Ковальчук заявив, що середньозважена ціна електроенергії для промислових споживачів в першій декаді липня, після запуску нового ринку, виросла на 30% в порівнянні з оптово ринковою ціною (ОРЦ), яка діяла в першій половині 2019р.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

17:50 / 12 липня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події