Кабмін скасував приватизацію державних «обленерго» та передав їх Міненерго

Кабінет міністрів України скасував приватизацію компаній-операторів системи розподілу з державною часткою власності та передав їх під управління Міністерства енергетики, в рамках виконання рішення Ради національної безпеки та оборони від 30 липня 2021р «Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері».

За відповідне розпорядження було проголосовано з триденним доопрацюванням на засіданні 15 вересня.

На засіданні Кабміну було зазначено, що у Міністертсва енергетики були зауваження щодо розпорядження. 

«Враховуючи зауваження Міненерго, ми можемо домовитись про триденне опрацювання, і тоді зауваження будуть опрацьовані», - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання. Також, до опрацювання будуть долучені представники Ради національної безпеки та оборони. 

Згідно з розпорядженням, Кабмін припинив процес приватизації державних пакетів акцій в ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», АТ «Харківобленерго», АТ «Миколаївобленерго», АТ «Хмельницькобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», АТ «Сумиобленерго».

Частка держави в підприємстві-операторі системи розподілу, %

ПАТ «Черкасиобленерго»

46%

АТ «Сумиобленерго»

25%

ВАТ «Тернопільобленерго»

50,99%

ПАТ «Запоріжжяобленерго»

60,2475%

АТ «Харківобленерго»

65%

АТ «Миколаївобленерго»

70%

АТ «Хмельницькобленерго»

70%

Також, Кабмін розпорядився ФДМУ забезпечити відчуження «Хмельницькобленерго», «Тернопільобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Черкасиобленерго» та «Миколаївобленерго» частки, що належать компаніям в «Хмельницькенергозбут», «Тернопільелектропостач», «Запоріжжяелектропостачання», «Черкасиенергозбут» та «Миколаївська електропостачальна компанія» відповідно.

Як повідомляли в ExPro, Президент України Володимир Зеленський 28 серпня підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо нейтралізації загроз на ринку електроенергії. За цим рішенням, Кабмін з ФДМУ до 31 серпня 2021р мали виключити з переліку об’єктів приватизації пакети акцій операторів систем розподілу електричної енергії з подальшим визначенням Міненерго органом управління такими пакетами акцій; завершити реалізацію заходів щодо відокремлення діяльності державних ОСР та ПУПів та здійснити передачу державних ПУПів в управління НАЕК «Енергоатому».

14:48 / 15 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події