Кабмін планує зобов’язати «Енергоатом» продавати 90% своєї е/е за фіксованою ціною в рамках ПСО

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 12 червня планує внести зміни до прийнятої 5 червня постанови про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) з компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення), де зобов’яже НАЕК «Енергоатом» продавати не 60%, а 90% виробленої електроенергії за фіксованою ціною.

Про це під час засідання Кабміну 12 червня повідомив представник президента Андрій Герус.

«Я так розумію сьогодні Кабінет Міністрів знову вносить зміни в постанову про ПСО. Я хочу звернути увагу, згідно цієї редакції, яка сьогодні пропонується, 90% електроенергії від «Енергоатому» буде продаватися по фіксованій ціні «Гарантованому покупцю», - заявив Герус.

Він додав, що прийняття даного рішення не сприяє побудові конкурентного ринку.

«В нас є дві найбільші компанії в умовах відсутності імпорту, а імпорт неможливий в ОЕС України. В таких умовах ці дві компанії фактично забезпечували хоча б якусь конкуренцію. Але якщо на одну компанію накладаються зобов’язання 90% своєї електроенергії продавати по фіксованій ціні та не брати участь в конкурентному ринку, то фактично для другої компанії не залишається ніякого конкурента. Це просто вільний лібералізований ринок для однієї компанії», - уточнив Герус.

Однак, відповіді від прем’єр-міністра не було, так як трансляція засідання Кабміну припинилася.

Як повідомляв ExPro, Кабінет Міністрів затвердив ПСО з компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) на НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», як виробників е/е, постачальників універсальних послуг (ПУП), операторів системи розподілу (ОСР) та передачі (ОСП) до 31 грудня 2020р.

НКРЕКП заявляє, що прийняте 5 червня Кабміном ПСО може призвести до додаткового навантаження на промисловість та бюджет в сумі 37 млрд грн на рік. Крім цього, за даними регулятора, рішення неможливо реалізувати до 1 жовтня, а також воно може призвести до банкрутства та ліквідації постачальників електроенергії населенню.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

13:14 / 12 червня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події