Кабмін планує затвердити нову редакцію ПСО з постачання е/е населенню - проект документу

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 5 червня планує затвердити нову редакцію постанови, замість тієї, яка була прийнята на засіданні 22 травня, про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) з компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) на НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго», як виробників е/е, постачальників універсальних послуг (ПУП), операторів системи розподілу (ОСР) та передачі (ОСП) до 31 грудня 2020р.

Про це ExPro повідомило джерело в Кабінеті Міністрів.

Зокрема, джерело зазначило, що міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик направив лист прем’єр-міністру Володимиру Гройсману з проханням скасувати затверджену постанову від 22 травня та прийняти нову.

Згідно нового проекту, генерація продає е/е за двосторонніми договорами для ПУП, ОСР і ОСП на електронних аукціонах за граничними цінами, які визначаються Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), як середньозважена фактична ціна на е/е, вироблену виробником за останні три місяці.

Обсяг спецобов’язків визначає НКРЕКП.

Крім цього зазначено, що в рамках ПСО, «Енергоатом» повинен продавати не більше 60% виробленої е/е і «Укргідроенерго» - не більше 20%.

В свою чергу, ПУП зобов’язані купувати 80% е/е, необхідних для постачання побутовим споживачам та мають право отримувати в установленому НКРЕКП порядку компенсацію від ОСП. ОСП має право отримувати компенсацію за рахунок тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

Також ОСП та ОСР зобов’язані здійснювати купівлю 80% е/е, необхідної для компенсації технологічних втрат.

З проектом документу можна ознайомитися нижче.

Як повідомляв ExPro, Кабмін без обговорення з учасниками ринку 23 травня прийняв порядок PSO для нового рину електроенергії, який, згідно діючого закону, має запрацювати з 1 липня. Документ досі не був опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» та на сайті уряду.

НКРЕКП пропонує прийняти уряду механізм ПСО на новому ринку електроенергії для забезпечення стабільності цін для населення за рахунок реалізації 80% відпуску електроенергії з АЕС та 50% з ГЕС за фіксованими цінами. 

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що ціна електроенергії, за якою державна генерація буде на електронних аукціонах продавати її для ПУП в рамках ПСО, прогнозується 0,75 грн/кВт-год.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


10:48 / 5 червня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події