Кабмін планує запровадити спецобов’язки на ринку е/е для теплоелектроцентралей до квітня 2020р

Міністерство енергетики та захисту довкілля планує подати на розгляд Кабінету Міністрів розроблене положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку електроенергії для теплоелектроцентралей (ТЕЦ), яке буде діяти до 1 квітня 2020р.

Відповідний проект постанови є в розпорядженні видання ExPro.

Згідно положенню, ДП «Гарантований покупець» зобов’язаний спрямовувати власний прибуток для покриття різниці між вартістю електроенергії ТЕЦ, яку встановить НКРЕКП та вартістю проданої електроенергії даними ТЕЦ на ринку «на добу наперед». При цьому, граничний обсяг відпуску електроенергії ТЕЦ буде визначати Мінекоенерго.

В свою чергу, ТЕЦ зобов’язані забезпечити надійне та безперебійне централізоване теплопостачання населенню та надавати достовірну інформацію, яка необхідна «Гарантованому покупцю».

Крім цього, «Гарантований покупець» має право відмовитись від придбання послуг на обсяг е/е, що перевищує граничні показники, затверджені Мінекоенерго та ініціювати проведення перевірки достовірності інформації, що була надана ТЕЦ, шляхом звернення до регулятора.

ТЕЦ до 1 травня зобов’язані звернутися до регулятора із заявами для перевірки результатів господарської діяльності з виробництва електроенергії за період дії даної постанови.

Також вказано, що тарифи на відпуск електроенергії повинні забезпечувати прибуток ТЕЦ не більше 2% рентабельності.

Згідно додатку до постанови, ПСО поширюється на 23 компанії, серед яких «Київтеплоенерго», «Нафтогаз тепло», «Євро-Реконструкція», «Калуська ТЕЦ-Нова», «ДТЕК Миронівська ТЕЦ», «Фірма «Технова» та інші. Повний перелік можна переглянути нижче.

Як повідомляв ExPro, на початку грудня 2019р Верховна Рада внесла зміни в закон «Про ринок електроенергії», згідно яких НКРЕКП отримала право встановлювати тарифи на відпуск електроенергії для ТЕЦ до 1 квітня 2020р на рівні не нижче собівартості. Такі тарифи можуть встановлюватися для ТЕЦ, на які рішенням уряду будуть покладені спецобов’язки.


Ще більше новин про електроенергетику на нашій Facebook-сторінціhttps://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

 

 

11:46 / 23 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події