Кабмін буде підтримувати законопроект щодо розвитку «зеленої» енергетики авторства Домбровського і Підлісецького

Кабінет міністрів України серед восьми розроблених законопроектів, які пропонують нову форму подальшої державної підтримки альтернативної енергетики, буде підтримувати законопроект №8449, що був розроблений головою парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександром Домбровським, народним депутатом, головою підкомітету з питань електроенергетики Левом Підлісецьким та ін. Про це 11 жовтня повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

«Ми розглядали це питання (який законопроект підтримати) на урядовому комітеті, тоді Держенергоефективності зорієнтувало віце-прем’єра (Іванну Климпуш-Цинцадзе – ред.), що необхідно приймати законопроект №8449. Тому уряд на сьогодні має власну позицію і він буде підтримувати законопроект Домбровського-Підлісецького», - сказав він.

Також Савчук висловився на підтримку запропонованого в законопроекті строку договору PPA (Power Purchase Agreement - викупу електроенергії) на рівні 20 років, та додав, що Держенергоефективності витупає за ставку банківської гарантії для компанії-учасника аукціону у розмірі $10 тис за 1 МВт потужності. 

Як повідомлялося раніше, законопроект № 8449 був зареєстрований в апараті Верховної Ради в середині вересня цього року. Він передбачає запровадження з 2020р системи аукціонів, на яких буде продаватися квоти (можливість для будівництва) сонячної або вітрової електростанції. Автори пропонують ввести такий механізм для СЕС потужністю від 10 МВт та ВЕС – від 20 МВт, запропонований строк договору на купівлю виробленої електроенергії визначений у розмірі 20 років, а розмір банківської гарантії – $50 тис за 1 МВт потужності, яка купується на аукціоні. Переможцем аукціону пропонується вважати компанію, яка запропонує найнижчу вартість за лот.

14:18 / 11 жовтня 2018

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події