Кабмін буде підтримувати законопроект щодо розвитку «зеленої» енергетики авторства Домбровського і Підлісецького

Кабінет міністрів України серед восьми розроблених законопроектів, які пропонують нову форму подальшої державної підтримки альтернативної енергетики, буде підтримувати законопроект №8449, що був розроблений головою парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександром Домбровським, народним депутатом, головою підкомітету з питань електроенергетики Левом Підлісецьким та ін. Про це 11 жовтня повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

«Ми розглядали це питання (який законопроект підтримати) на урядовому комітеті, тоді Держенергоефективності зорієнтувало віце-прем’єра (Іванну Климпуш-Цинцадзе – ред.), що необхідно приймати законопроект №8449. Тому уряд на сьогодні має власну позицію і він буде підтримувати законопроект Домбровського-Підлісецького», - сказав він.

Також Савчук висловився на підтримку запропонованого в законопроекті строку договору PPA (Power Purchase Agreement - викупу електроенергії) на рівні 20 років, та додав, що Держенергоефективності витупає за ставку банківської гарантії для компанії-учасника аукціону у розмірі $10 тис за 1 МВт потужності. 

Як повідомлялося раніше, законопроект № 8449 був зареєстрований в апараті Верховної Ради в середині вересня цього року. Він передбачає запровадження з 2020р системи аукціонів, на яких буде продаватися квоти (можливість для будівництва) сонячної або вітрової електростанції. Автори пропонують ввести такий механізм для СЕС потужністю від 10 МВт та ВЕС – від 20 МВт, запропонований строк договору на купівлю виробленої електроенергії визначений у розмірі 20 років, а розмір банківської гарантії – $50 тис за 1 МВт потужності, яка купується на аукціоні. Переможцем аукціону пропонується вважати компанію, яка запропонує найнижчу вартість за лот.

14:18 / 11 жовтня, 2018

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події