«Хмельницькгазу» не вистарчає коштів на безпеку газопроводів внаслідок зниження тарифу на розподіл

Більше 5 років фінансування робіт з безпеки газорозподільної системи Хмельницької області залишається на рівні, значно нижчому за необхідний, водночас, 38% газорозподільних мереж на Хмельниччині вже повністю зношені.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Хмельницькгаз».

В тарифі на доставку газу в Хмельницькій області передбачено 165 грн на кілометр газогонів на місяць. Це менше, ніж 27 грн на день, в тому числі і на проведення екстрених ремонтно-відновлювальних робіт та усунення аварійних ситуацій.

Тим часом, до кінця року ще 1 тис км газопроводів та майже 200 газорегуляторних пунктів повністю вичерпають свій ресурс та стануть потенційно небезпечними.

З 1 липня 2020р НКРЕКП встановила тариф на розподіл газу для «Хмельницькгазу» на рівні 1,104 грн з ПДВ замість анонсованого 1,20 грн, що дозволить лише поверхнево провести заплановані роботи та екстрені ремонти на газорозподільній мережі області.

Відтак через недостатнього тарифу, газовики не зможуть модернізувати та провести реконструкції системи газопостачання, також неможливо буде провести і безкоштовну заміну лічильників споживачам.

«Для повноцінної модернізації газорозподільної системи Хмельницької області необхідні інвестиції на рівні 203,64 млн грн з ПДВ на рік. Це дозволило б підвищити рівень безпеки газопостачання і зробити систему набагато ефективнішою. В 2020р, інвестпрограма «Хмельницькгазу» становить всього 81, 8 млн грн на рік», - інформує технічний директор «Хмельницькгазу» Дмитро Дідич.

Газорозподільна мережа Хмельницької області завантажена лише на 10% від своєї проектної потужності, однак, для безперебійної та безпечної доставки газу необхідно цілодобово підтримувати повністю її технічно справний стан протяжністю біля 18 тис км.

11:46 / 10 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події