Харків’яни окремо сплатять за доставку газу

З січня споживачі газу міста Харкова будуть отримувати два рахунки: один за газ від постачальника природного газу, другий – за його розподіл-доставку від АТ «Харківміськгаз».

Про це йдеться у в повідомленні компанії.

У 2020р рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена плата за розподіл природного газу. Вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією.

Таким чином, споживачі газу зможуть побачити кому та за які послуги вони сплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку.

Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни. Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році.

Газовий рік - це період з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується наступним чином: Цей індивідуальний об’єм використаного газу ділиться на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу.

Чинний тариф на розподіл (доставку) для «Харківміськгазу» з 1 січня 2020р складає 0,36 грн (з ПДВ). Наприклад: Щомісячна плата за доставку природного газу для споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі, тобто з газовою плитою, без лічильника газу складатиме 1,18 грн на одну особу.

Розрахунок споживачів з лічильниками газу, в залежності від споживання газу, наприклад використав 80 кубометрів газу на рік, ділимо на 12 місяців та помножуємо на діючий тариф 0,36 отримуємо 2,39 грн на місяць з ПДВ.

Споживач може сплатити за доставку одним платежем — наперед, за кілька місяців. Таким чином, він зменшить свої витрати на комісію банку при проведенні платежів. Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку «Харківміськгазу».

15:49 / 17 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події