Герус звернувся до уряду з проханням зупинити проект «Енергоміст «Україна-ЄС»

Представник президента в Кабінеті міністрів України Андрій Герус звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням зупинити реалізацію проекту «Енергоміст «Україна-ЄС», оскільки він передбачає відключення від енергосистеми другого енергоблоку Хмельницької АЕС та відповідної втрати обсягу порівняно недорогої атомної генерації в структурі загального енергобалансу. Таку заяву Герус озвучив під час засідання уряду.

«На минулому тижні міністр енергетики підписав наказ, згідно якого один атомний блок Хмельницької АЕС виводиться з української енергосистеми і по суті передається в польську енергосистему. Ми тоді взагалі залишимося з дорогою вугільною і «зеленою» генерацією, тому в мене прохання також цей процес зупинити. Зараз категорично не можна такого робити», - сказав він.

У відповідь на прохання Геруса, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, він нещодавно лише повернувся із відпустки і на минулому тижні не підписував загаданого наказу, а проект «Енергоміст «Україна-ЄС» може бути реалізований через 1,5-2 роки і він направлений на інтеграцію України в енергосистему континентальної Європи.

Довідка ExPro, проект «Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає відключення від енергосистеми України енергоблоку №2 Хмельницької АЕС потужністю 1000 МВт та переорієнтування його роботи на експорт електроенергії у Польщу (підстанція «Жешув») та Угорщину (підстанція «Альбертірша»). Вилучену з енергосистеми потужність планується компенсувати за рахунок збільшення на 5-10% потужності на інших атомних енергоблоках України за рахунок впровадження технологій рядку компаній, включаючи американську інжинірингову компанію Westinghouse.

Проект «Енергоміст: Україна-ЄС» передбачає розширення пропускної спроможності острова «Бурштинської ТЕС» (включення до нього енергоблоку №2 ХАЕС, підстанції 750/330 кВ «Західноукраїнська» та міждержавної лінії 750 кВ «ХАЕС – підстанція «Жешув» (Польща). Загальна вартість реалізації проекту становить €243,5 млн. Для участі в проекті польська компанія Polenergia International S.àr.l. разом з Westinghouse Electric Sweden AB та EDF Trading Limited (Великобританія) утворили консорціум, який може стати партнером «Енергоатому».

13:11 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події