«Газпром» на березень забронював додатково 14,2 млн куб м потужностей для транзиту газу через Україну

«Газпром» на аукціоні і з розподілу місячних потужностей на березень придбав 14,2 млн куб м на день у точці «Суджа» на кордоні з Росією. Про це стало відомо з результатів аукціону на платформі RBP.

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) пропонував до продажу 15 млн куб м на день додаткових потужностей на гарантованій основі, переривчасті потужності на березень не пропонувалися. Таким чином, «Газпром» забронював майже всі можливі потужності. Варто зазначити, що на березень «Газпром» забронював аналогічний обсяг потужностей з лютим. Таким чином, разом із потужностями за діючим контрактом (109,6 млн куб м на добу) у березні максимальний добовий обсяг транзиту російського газу через Україну становитиме 123,8 млн куб м, як і у лютому. Без урахування можливих додаткових бронювань у добовому форматі.

Разом з тим, структура поставок через Україну у березні дещо зміниться. Так, «Газпром» планує збільшити поставки газу до Європи замість поставок до Молдови та Румунії. У точці «Ужгород/Вельке Капушани» на аукціоні було заброньовано 7,08 млн куб м добових потужностей на березень. У лютому потужності у даному напрямку не бронювалися.

На аукціонах також було заброньовано 5,11 млн куб м на день (із заявлених 27,7 млн куб м) для транзиту до Молдови у точці «Гребеники» - для транзиту російського газу до Молдови та Румунії. Це більш ніж удвічі менше, ніж у лютому. Так, 2,88 млн куб м на день (із заявлених 32,02 млн куб м) заброньовано у точці «Каушани» на вхід в українську ГТС з Молдови. У точці «Орловка/Ісакча-1» (Румунія) було заброньовано 2,79 млн куб м на день додаткових потужностей (із заявлених 17,19 млн куб м).

Крім того, на аукціоні було заброньовано 2,01 млн куб м на день (із заявлених 5,81 млн куб м) гарантованої потужності для поставок газу до Молдови через точку «Олексіївка». У порівнянні з лютим поставки через «Олексіївку» скоротяться на 37%.

14:50 / 15 лютого 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події