«Газові трейдери України» просять НКРЕКП та АМКУ зобов’язати ОГТСУ скасувати перерахунок маржинальних цін газу

Асоціація «Газові трейдери України» направила лист до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та Антимонопольного комітету України (АМКУ) з повідомленням про зловживання ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» монопольним становищем на ринку природного газу.

Про це ExPro повідомили в Асоціації. Приводом для звернення стала зміна 11 лютого 2020р маржинальних цін купівлі-продажу газу, за якими відбувається оплата позитивних (якщо заявлений постачальником добовий обсяг споживання перевищую фактичний) та негативних небалансів (якщо фактичний обсяг споживання перевищує фактичний) за січень 2020р.

На думку Асоціації, така зміна суперечить діючому законодавству, оскільки ціна є істотною умовою усних правочинів між постачальниками та ОГТСУ (адже вони зобов’язані продавати позитивний небаланс та оплатити негативний небаланс), і її зміна не може відбуватися в односторонньому порядку. У зв’язку зі зміною цін за попередній період, суб’єкти господарювання ринку природного газу понесли збитки, стверджується в листі Асоціації «Газові трейдери України».

В Асоціації також зазначили, що ОГТСУ жодного разу при наданні актів врегулювання небалансів не надавав інформації щодо застосовного методу розрахунків маржинальної ціни придбання/продажу, хоча Кодексу ГТС закріплює цей обов’язок.

«Всупереч усім вимогам чинного в Україні законодавства, Оператор ГТС своїми свавільними діями в односторонньому порядку вирішив вплинути на минуле та врегулювати правовідносини, які фактично вже завершилися (приймання-передача газу під час врегулювання щодобових небалансів), чим призвів до збитків суб’єктів господарювання – замовників послуг транспортування, а також порушив порядок щодо дотримання вимог антимонопольного законодавства», - говориться у листі.

Відповідно до законодавства, ОГТСУ є єдиною в Україні юридичною особою, яка має право надавати послуги балансування.

Тож Асоціація звернулася до НКРЕКП и АМКУ з проханням зобов’язати ОГТСУ припинити порушення законодавства, а також скасувати здійснений перерахунок маржинальних цін за січень. Окрім цього, в Асоціації просять зобов’язати ОГТСУ утримуватися від аналогічних дій у майбутньому для уникнення повторення подібної ситуації. Наразі, починаючи з 1 лютого ОГТСУ щоденно публікує однаковий рівень маржинальних цін.

15:12 / 14 лютого, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події