Газопроводи «Волиньгазу» зносились на 12%, а грошей на безпеку не вистарчає

У Волинській області 23% газопроводів побудовані 30 і більше років тому, а рівень зношеності газорозподільних мереж області сягнув понад 12%.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Волиньгаз».

Це означає, що з кожним роком довжина аварійних газопроводів зростає. Вирішити цю проблему допоможуть глобальні інвестиції. У випадку Волині – це мінімум 58 млн грн на рік.

Система роздільних газопроводів Волині страждає від критичного недофінансування впродовж багатьох років. У 2020-му ситуація, на жаль, не змінилася – фінансування робіт із безпеки мереж для «Волиньгаз» залишиться на рівні, нижчому за необхідний.

«На сьогодні тарифне фінансування для «Волиньгаз» менше необхідного.  300 км газопроводів та 345 газорегуляторних пунктів до кінця року повністю вичерпають термін експлуатації і вважатимуться аварійними. Тарифних надходжень вистачає лише на «латання дірок» та екстрені ремонти», – розповів директор технічний «Волиньгаз» Павло Козюк.

У чинному тарифі на розподіл «Волиньгазу» для безпеки мереж передбачено 171 грн на місяць на 1 км газопроводів.

Йдеться про такі витрати:

151,81 грн. – ремонт газопроводів і обладнання, а також матеріали для них;

19,19 грн. – електроенергія для станцій електрохімзахисту (вони захищають газопроводи від корозії), іншого обладнання.

На думку фахівців «Волиньгазу» цих коштів заледве вистачить на банку фарби.

Для порівняння:

мінімальна заробітна плата у 2014р становила 1218 грн, а в 2020 – 4723 грн. Тобто, вартість робіт із модернізації мереж зросла мінімум учетверо, а тариф лишається однаково низьким.

Аналогічно з курсом долара, який теж впливає на вартість матеріалів та вузлів.

Від початку карантину працівники «Волиньгазу» ліквідували більше 1,8 тис витоків газу. Аварійна служба 104 щодня виконує близько 30 виїздів за викликами споживачів.

Для пошуку та ліквідації витоків газу необхідне обладнання, пальне для автівок аварійно-диспетчерської служби. Проте, через нестачу фінансування компанія не зможе забезпечити виконання всіх робіт.

12:15 / 10 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події