«Гарантований покупець» заявляє завищені обсяги поставки е/е для потреб населення – «Енергоатом»

ДП «Гарантований покупець» заявляє завищені обсяги поставки електроенергії для потреб населення в рамках механізму ПСО, які має забезпечувати ДП «НАЕК «Енергоатом».

Про це в інтерв’ю для видання «Бізнес.Цензор», яке було опубліковане 2 березня, заявив т. в. о. президента «Енергоатома» Петро Котін.

«Ми дивимося на обсяг «ГарПока», який він заявляє для населення. Ми провели свій аналіз і бачимо, що ця заявка завищена. Насправді, стільки електроенергії населення не споживає, скільки показує ГарПок. У нас є відповідні викладки», - сказав Котін.

За словам Котіна, «Гарантований покупець» виставляє «Енергоатому» заявку на продаж електроенергії в обсязі не 50%, а 62% від місячного виробітку генеруючої компанії. Таким чином, «Енергоатом» вимушений постачати 62% електроенергії за ціною ПСО (15 коп/кВт-год), а лише за рахунок реалізації в ринок 38% обсягів покривати собівартість виробництва.

«Ми просто не зможемо це закрити, чи не зможемо продати за такою високою ціною, щоб 38% нашого ресурсу закрили 62% обсягу, поставленого ГарПоку в рамках PSO», - прокоментував Котін. Також т. в. о. президента «Енергоатома» зазначив, що «Гарантований покупець» продовжує накопичувати заборгованість перед «Енергоатомом».

«За січень борг ГарПока перед нами за поставлену електроенергію збільшився майже на 550 млн грн», - додав Котін.

11:05 / 3 березня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події