«Гарантований покупець» вперше надіслав виробникам з ВДЕ рахунки за небаланси

ДП «Гарантований покупець» вперше надіслав виробникам електроенергії з відновлюваних джерел рахунки на відшкодування вартості врегулювання небалансів в межах його балансуючої групи.

Про це 22 лютого повідомила прес-служба «Гарантованого покупця», посилаючись на слова Геннадія Іванова, заступника директора держпідприємства з торгівельних операцій, під час вебінару на тему «Компенсація небалансів виробниками ВДЕ та аналіз вартості небалансів у разі виходу із балансуючої групи Гарантованого покупця».

«Наприкінці минулого тижня ми вперше направили виробникам електроенергії акти приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансів. Можемо констатувати, що із запровадженням фінансової відповідальності за небаланси прогнозування виробників однозначно покращилося», - сказав Іванов.

Також на вебінарі розглядалася потенційна можливість виходу виробників з ВДЕ на ринок «на добу наперед». 

«Експертні розрахунки показали, що у моделі, де на ринку наявні виробники з ВДЕ з державною підтримкою, ринкова ціна електричної енергії через демпінгову поведінку цих виробників може знизитися до економічно необґрунтованого рівня відносно інших виробників», - йдеться в повідомленні.

Також, під час вебінару Ігор Блінов, представник Інституту електродинаміки НАН України, зазначив, що, за умови виходи виробників з ВДЕ з балансуючої групи «Гарантованого покупця», вартість небалансів для альтернативної генерації може бути втричі вищою.

16:58 / 22 лютого 2021

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події