«Гарантований покупець» сплатив альтернативній генерації ще 250 млн грн отриманих від «Укренерго»

ДП «Гарантований покупець» сплатило 250 млн грн виробникам електричної енергії з альтернативних джерел за рахунок коштів, отриманих від НЕК «Укренерго». Про це повідомляється на сайті ДП.

Згідно повідомленню, всього за липень 2019р «Гарантований покупець» сплатив 1,76 млрд грн за «зеленим» тарифом.

Крім цього, на сайті «Укренерго» зазначено, що станом на 12 серпня, НЕК перевела «Гарантованому покупцю» 704 млн грн або 44,5% загальної прогнозованої суми авансового платежу за липень 2019р, яка складає 1,58 млрд грн.

Як повідомляв ExPro, шостий апеляційний адміністративний суд Києва відклав на 21 серпня розгляд апеляційної скарги НЕК «Укренерго» щодо призупинення дії постанов НКРЕКП.

Наприкінці червня, Окружний адміністративний суд задовольнив позов «Нікопольського заводу феросплавів» та призупинив дію постанов НКРЕКП №954 («Про встановлення тарифу на передачу електричної енергії ДП «НЕК «Укренерго») та №955 («Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технічного управління) ДП «НЕК «Укренерго») від 7 червня 2019р. У відповідь на це представники «Укренерго» заявили, що рішення суду унеможливлює функціонування нової моделі ринку, оскільки в нових тарифах закладені витрати на оплату вартості електроенергії, виробленої із відновлювальних джерел енергії, а також балансуючих та допоміжних послуг.

На початку серпня суд призупинив дію відповідних постанов НКРЕКП лише в частині декількох підприємств: «Нікопольський завод феросплавів», «Запорізький завод феросплавів», «Покровський гірничо-збагачувальний комбінат», «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат», «Дніпроазот».

12 липня комісія затвердила нові тарифи на послуги з передачі та диспетчеризацію на 2 півріччя 2019р. Тариф на передачу був встановлений в розмірі 312,14 грн/МВт-год (без ПДВ), що на 10,2% менше, ніж затверджений 7 червня. Тариф включає витрати пов’язані з купівлею е/е з метою компенсації технологічних втрат – 1,162 млрд грн, на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва е/е з альтернативних джерел – 12,397 млрд грн.

15:10 / 12 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події