«Гарантований покупець» подає новий позов проти «Укренерго» за невиплати протягом 2021 року

ДП «Гарантований покупець» подає позов проти НЕК «Укренерго» до суду за те, що системний оператор в повній мірі не оплачує послугу зі збільшення частки ВДЕ та не підписує акти прийому-передачі за місяці поточного року.

Про це 10 червня в рамках 12-го Європейсько-українського енергетичного дня повідомив директор «Гарантованого покупця» Костянтин Петриковець.

«Мені прикро констатувати, але ми знову будемо змушені звертатися до суду для того, щоб на цьому рівні вирішувати питання стягнення цієї заборгованості, яка виникла у нас перед виробниками з альтернативних джерел з причини не підписання актів і не отримання оплати за вказані місяці поточного року», - сказав він.

За словами Петриковця, на сьогодні «Укренерго» боргує «Гарантованому покупця» за послугу зі збільшення частки ВДЕ 22 млрд грн.

«Компанія («Укренерго» - ред.) відмовляється підписувати акти прийому-передачі послуги. Я зазначу, що ця послуга розрахована згідно з вимогами закону «Про ринок електроенергії», де чітко прописаний алгоритм розрахунку такої послуги», - прокоментував Петриковець.

За даними «Гарантованого покупця», станом на 1 червня 2021р, рівень розрахунків перед виробниками за «зеленим» тарифом протягом січня-березня 2021р становив 93%, у квітні – 72% і за 20 днів травня (авансові платежі) – 100%.

Коментуючи цю інформацію, голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що «Укренерго» не підписує акти з визначенням вартості послуги за певні місяці 2021р, адже в цей період мала місце «неефективність» торгівлі «Гарантованого покупця», коли частина його обсягів (генерації з ВДЕ) потрапляла на балансуючий ринок і продавалася за низькими цінами.

17:36 / 10 червня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події