Фінкомітет ради підтримав скасування пільги на імпорт обладнання для СЕС і ВЕС

Комітет з питань податкової та фінансової політики Верховної Ради підтримав скасування пільги, яка дозволяла імпортувати енергетичне обладнання для СЕС і ВЕС без сплати ПДВ. Про це 13 січня повідомив голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус на своїй сторінці Facebook.

«Вигодонабувачами цієї пільги були компанії, які будували СЕС та ВЕС та запускалися по найвищих у світі «зелених» тарифах...Програвали від цієї пільги українські виробники енергетичного обладнання, які сплачували все вхідне ПДВ і були у нерівних (гірших) умовах у порівнянні із імпортом», - зазначає Герус.

За підрахунками депутата, майже 10 млрд грн не надійшло у 2019р до державного бюджету через згаданну пільгу.

У коментарях до повідомлення Геруса у Facebook засновник компанії «Метрополія» Віктор Куртєв зазначив, що українські виробники вимушені платити ПДВ в той час, як імпортери китайського обладнання звільнені від податку. За його словами, таким чином «український виробник працює у нерівних дискримінаційних умовах».

За словами Геруса, законопроект 1210 із відповідними поправками парламент розгляне на голосуванні найближчим часом.

Довідка ExPro: 6 грудня 2018р ВРУ прийняла закон №9260, де поміж норм про ПДВ-пільги для електромобілів була норма про звільнення імпорту обладнання для СЕС і ВЕС від сплати ПДВ. Раніше, таку норму пропонували в законопроекті, що стосувався захисту прав дітей, однак парламент її тоді не підтримав. Норма про пільгу діяла весь 2019р. За цей час загальна потужність станцій, які виробляють електроенергії з ВДЕ, зросла в три рази - з 2,3 до 6,8 ГВт.

10:59 / 14 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події