ЕРУ вперше експортувала газ до Румунії

Група компаній ЕРУ 1 липня 2020р вперше здійснила експортну поставку газу до Румунії через ГВС «Орловка». Про це повідомила прес-служба компанії.

Інформацію також підтвердив директор ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

За словами Макогона, раніше транзит газу в Румунію здійснювався виключно для «Газпрому», оскільки «Молдоватрансгаз» не підписував договори на транзит газу через Молдову з іншими трейдерами. Минулого тижня такі договори було підписано, що дозволило розпочати тестові поставки газу в Румунію через Молдову.

«Сподіваємося, в недалекому майбутньому почнуться поставки газу і в зворотному напрямку - з півдня Європи в Україні. Чим більше альтернативних джерел поставок газу, тим нижчі ціни на газ для споживачів України», - зазначив Макогон.

За словами ЕРУ, першу транзитну поставку газу в Румунію через територію Молдови завдяки трьохсторонньому контракту між ТОВ «Молдоватрансгаз», АТ «Молдовагаз» та ERU Management Services LLC, яка входить до Групи компаній ЕРУ.

За інформацією ExPro, ЕРУ експортувала близько 6 тис куб м газу, який компанія зберігала на «митному складі» в українських ПСГ, куди газ було закачано у вересні 2019р.

«ЕРУ стала першою компанією, яка почала роботу на газовому транзитному напрямку через Молдову в Румунію - це альтернативний та вигідний шлях до європейських споживачів. Ми бачимо його значний потенціал, адже обсяг поставок через територію Молдови може сягати 3 млрд куб м газу щороку» - розповів керуючий партнер Групи компаній ЕРУ Ярослав Мудрий.

Як повідомлялося, TAS Energy планує експортувати 1 млрд куб м газу до Румунії у другій половині 2020р. Всього 10 компаній планують постачати газ в Румунію.

11:20 / 1 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події