Енергоспівтовариство пропонує звільнити експортерів та імпортерів від сплати тарифу за передачу

Енергетичне Співтовариство пропонує звільнити українських експортерів та імпортерів від сплати тарифу на передачу електроенергії.

Про це 22 травня голова НКРЕКП Валерій Тарасюк повідомив в інтервью виданню «Бізнес цензор».

«Ми намагаємося уніфікувати своє законодавство з європейським. Зараз ми працюємо над цим питанням з Енергоспівтовариством, з головою Енергетичного секретаріату Янезом Копачем. Вони надіслали нам своє бачення порядку встановлення тарифу на передачу, до приєднання до механізму ITC. Зокрема, вони пропонують звільнити українських експортерів і імпортерів від сплати повного тарифу за передачу електроенергії», - повідомив голова регулятора.

За словами Тарасюка, справа в тому, що в тарифі на передачу врахована компенсація за "зеленим" тарифом. А з точки зору ЄС - це справедливо звільняти експортерів від сплати "зеленого" тарифу.

«В цьому є логіка. Наприклад, вони пропонують вказувати в тарифі оператора системи передачі окремо тариф на обслуговування мереж, окремо - розмір компенсації "зеленим". Це чесно. Можливо, ми до цього прийдемо.» - зазначив Тарасюк.

Він також додав, що коли Регулятор прийме таке рішення, з того моменту експортери будуть звільнені від сплати частини тарифу на передачу. Але на сьогодні, всі зобов'язані платити в повному обсязі.

16:47 / 25 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події