Найперше енергосистемі необхідно 200 МВт energy storage для підтримки частоти – «Укренерго»

Енергосистемі України, в першу чергу, необхідно встановлення 200 МВт систем накопичення енергії, для забезпечення резерву підтримки частоти.

Про це під час 11-го Енергетичного дня, проведеного Європейсько-Українським енергетичним агентством, повідомив Віталій Зайченко, директор з управління ОЕС України - головний диспетчер НЕК «Укренерго».

«Що стосується накопичувачів, ми показували 2 тис МВт, але ми розуміємо, що це досить дорого, адже технології перенесення енергії дорогі. В першу чергу в енергосистемі України потрібно говорити про акумуляцію яка забезпечить резерв підтримки частоти, і буде нівелювати миттєві відхилення сонячних і вітрових електростанцій, але їх потрібно небагато - всього 200 МВт. Саме над таким проектом ми зараз працюємо з французьким системним оператором RTE», - повідомив Зайченко.

Він також розповів, що «Укренерго» разом з Міністерством енергетики планує провести у наступному році перший конкурс на високоманеврову генерацію обсягом 500 МВт, з яких 100 МВт потрібні в енергозоні «Острова Бурштинської ТЕС» та 400 МВт в ОЕС України.

«Може виникнути питання: «Чому так мало, якщо в звіті було 2000 МВт?» По-перше, це перший конкурс, тому ми хотіли б побачити реальні результати, хто на нього прийде, як працює механізм проведення конкурсу, а вже потім проводити додаткові конкурси», - зауважив головний диспетчер «Укренерго».

10:18 / 18 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події