«Енергоатом» вивчить можливість виробництва водню, а «Нафтогаз» - його транспорту до ЄС

ДП «НАЕК «Енергоатом» в рамках співпраці з НАК «Нафтогаз України» щодо розвитку потенціалу водневої енергетики вивчить можливість виробництва водню з електроенергії АЕС, а нафтогазовий холдинг – транспорту цього ресурсу в ЄС за допомогою газотранспортної інфраструктури.

Про це 17 листопада 2020р в ефірі одного із національних телеканалів повідомив віце-президент «Енергоатому» Герман Галущенко.

«Ми маємо величезні можливості з точки зору виробляти (водень – ред.), а «Нафтогаз» вивчає можливість транспортування у трубі цього водню. Є вже величезна кількість технічних наробок в цьому плані. Якщо ми поєднаємо ці можливості, то, можливо, ми зможемо експортувати водень в Європу», - сказав він.

За словами Галущенко, основним драйвером водневої енергетики в Європі є Німеччина, яка зацікавлена у спільному проекті «Енергоатома» та «Нафтогазу».

Також топ-менеджер «Енергоатому» додав, що проекти з виробництва та транспортування водню досить дорогі.

«Це технічно складне питання, безумовно фахівці працюють… але треба спробувати», - додав Галущенко.

Як повідомляло агентство ExPro, 24 вересня 2020р «Енергоатом» та «Нафтогаз» підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю для вивчення та використання потенціалу водневої енергетики. При підписанні документу, керівництво «Енергоатому» заявило про перспективи виробництва водню саме з електроенергії АЕС, в свою чергу голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв зазначив, що українське виробництво водню може в осяжній перспективі досягти 40 ГВт потужності.

10:52 / 30 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події