«Енергоатом» та Westinghouse підписали контракт про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440

ДП «НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse, підписали угоду про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС.

Підписання контракту відбулось 30 вересня між Петром Котіним, очільник «Енергоатому» та Патріком Фраґманом, президентом та головним виконавчим директором Westinghouse, за участю Президента України Володимира Зеленського.

«Угода між Енергоатомом і Westinghouse є продовженням плідного 20-річного партнерства України та США з диверсифікації постачання палива на українські АЕС і свідчить про невпинний рух нашої країни до вибудови власної енергетичної безпеки та незалежності», – зазначив Президент України.

Як пояснили в «Енергоатомі», контрактом передбачено впровадження в експлуатацію паливних збірок для реакторів типу ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на Рівненській АЕС. Постачання даних збірок в Україну планується розпочати з 2024 року. Також, передбачається можливість виробництва частини комплектуючих тепловидільних збірок для ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на ВП «Атомнергомаш» НАЕК «Енергоатом».

«Ми робимо черговий крок у реалізації програми з диверсифікації ядерного палива і першими в Європі розпочинаємо використання палива компанії Westinghouse для ядерних блоків типу ВВЕР-440», – наголосив Петро Котін.

Він також зауважив, що це важливе рішення не тільки для України, але й для інших країн ЄС, які експлуатують блоки ВВЕР-440, адже воно спирається на Європейську стратегію енергетичної безпеки. Разом з тим, Патрік Фраґман підтвердив готовність Westinghouse взяти участь у проєкті добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

«Ми могли б брати участь у цьому проєкті – це стосується поставок і палива, і деяких інших систем, наприклад АСУТП (автоматизованих систем управління технологічним процесом), якщо Енергоатом вважатиме такі пропозиції вигідними для себе й корисними для країни», – уточнив представник Westinghouse.

15:08 / 30 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події