«Енергоатом» пропонує включити невраховані складові до ціни е/е для «Гарпока» та збільшити її на 5,2%

ДП «НАЕК «Енергоатом» звернулося до Кабінету міністрів та Міністерства енергетики та захисту довкілля з ініціативою внести зміни до Порядку покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії та включити в граничну ціну електроенергії, яка продається ДП «Гарантований покупець», акцизний податок та тариф на диспетчеризацію та збільшити її на 5,2% - до 596 грн/МВт-год.

Про це у відповідь на запит ExPro повідомила прес-служба компанії.

«Компанією на початку січня 2020 року подано на розгляд Кабінету Міністрів України та Міністерства енергетики та захисту довкілля проект постанови КМУ про внесення змін до Положення про покладання спецобов’язків, якою пропонується визначити граничну ціну як суму середньозваженої ціни на електроенергію у квітні-травні 2019 року, тарифу на послуги з диспетчерського управління та акцизного податку. Запропоновані проектом постанови зміни забезпечать покриття економічно обґрунтованих витрат учасників ринку на виконання спеціальних обов’язків. Зокрема, для ДП «НАЕК «Енергоатом» гранична ціна становитиме 596 грн/МВт-год», - повідомили в компанії.

За словами першого заступника генерального директора з продажів на оптових ринках ВП «Енергоатом-Трейдинг» Романа Сутченко, нинішня гранична ціна (566,7 грн/МВт-год) не включає ставку акцизного податку на електроенергію (3,2%) та тариф на диспетчеризацію (10,23 грн/МВт-год), сплата яких покладена у новій моделі ринку на виробників.

«Така ціна не передбачає сплату тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління... а також акцизного податку на вартість реалізованої електричної енергії за ставкою 3,2%. Таким чином, на сьогодні гранична ціна не враховує економічно обґрунтованих витрат виробників, на яких покладені спецобов’язки», - зазначив Сутченко.

Довідка ExPro, з 1 липня до 31 грудня 2019р (включно) «Енергоатом» продавав «Гарантованому покупцю» 90% обсягу виробленої електроенергії для виконання ПСО (підтримання стабільності цін для населення та покриття вартості електроенергії з ВДЕ). З 1 січня 2020р ця частка продажу зменшилася до 85% через внесення змін до закону «Про ринок електроенергії» в грудні минулого року.

Ціна 566,7 грн/МВт-год відповідає тарифу «Енергоатому», який діяв у старій моделі ринку, у квітні-травні 2019р.

12:35 / 15 січня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події