«Енергоатом» продаватиме 75% своєї електроенергії в рамках ПСО замість 90% - документ

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) з компенсації різниці між ринковою та регульованою цінами електроенергії для побутових споживачів (населення) на ринку електроенергії, зобов'язавши НАЕК «Енергоатом» продавати 75% своєї електроенергії за регульованою ціною, замість 90%.

Про це йдеться в проекті постанови уряду, що є в розпорядженні ExPro.

Згідно з текстом документа, «Енергоатом» має продавати не більше 65% виробленої електроенергії на електронних аукціонах ДП «Гарантований покупець» і не більше 10% - операторам системи розподілу (ОСР) та оператору системи передачі (ОСП).

Таким чином, 75% електроенергії «Енергоатома» буде продаватися в рамках спеціальних зобов'язань, тоді як згідно минулого рішенням уряду – 90%.

Обсяг електроенергії від ПрАТ «Укргідроенерго» залишився незмінним і становить 20%.

Згідно пояснювальної записки, Міненерговугілля зазначає, що за результатами перших тижнів роботи нового ринку стало зрозуміло, що обсяги продажу електроенергії  «Енергоатомом» передбачені попереднім рішенням перевищують обсяги необхідні для ПСО.

Також Кабмін визначив граничну ціну на електроенергію в рамках ПСО, вироблену АЕС, на рівні 51,2 коп/кВт-год (на серпень «Енергоатом» реалізував е/е в рамках ПСО по 56,67 коп/кВт-год), і граничну ціну електроенергії, виробленої ГЕС, на рівні 67,376 коп/кВт-год.

Зниження ціни продажі е/е для «Енергоатома» в рамках ПСО пояснюється тим, щоб не збільшити тариф компанії понад 77,3 коп/кВт-год (розрахунковий тариф на рівні ІІ півріччя 2019р). Згідно пояснювальної записки, 15% е/е, які раніше продавалися в рамках ПСО,  «Енергоатом» буде їх реалізовувати по графіку продажу нічної бази - 95,9 коп/кВт-год.

Також вносяться зміни до порядку закупівлі електроенергії ОСР для компенсації технологічних втрат. Документом передбачається встановлення обсягів закупівлі електроенергії на аукціонах ОСР та ОСП на рівні не більше 50% обсягу, необхідного для компенсації технологічних втрат. З метою покупки операторами обсягів електроенергії, які відповідають їх реальному споживанню, Міненерговугілля надаватиме організатору аукціонів граничні обсяги електроенергії по кожному оператору, у межах яких вони мають право купувати електричну енергію на аукціонах на щомісячній основі з метою покриття технологічних втрат.

Як повідомляв ExPro, 12 червня Кабінет міністрів прийняв остаточну редакцію Порядку покладання спецобов’язків на ринку електроенергії. Згідно постанови КМУ № 512 від 12.06.2019р, для потреб населення «Енергоатом» та «Укргідроенерго» на аукціонах за двосторонніми договорами з граничною ціною мають продавати «Гарантованому покупцю» до 75% та до 20% електроенергії від свого виробітку відповідно. Для покриття мережевих втрат «Енергоатом» має продавати до 15% власної електроенергії на таких же аукціонах. Тимчасово, строком на 3 міс від дати початку функціонування ринку біржовим майданчиком для проведення таких аукціонів визначена «Українська енергетична біржа».


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

17:41 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події