«Енергоатом» планує розширювати експорт е/е та вийти на ринок Балтійських країн

НАЕК «Енергоатом» планує розширювати експорт електроенергії у північному напрямі – до Балтійських країн та біржового високоліквідного ринку Nord Pool, компанія вбачає конкурентні можливості української базової генерації в цьому регіоні. Як повідомила прес-служба «Енергоатому», про це 24 липня сказав керівник ВП «Енергоатом-Трейдінг» Максим Зорін.

«Білорусь – це можливість йти далі на північ, на ринки Балтійських країн, на ринок Nord Pool (об’єднаний ринок електроенергії 14 країн Балтики, Скандинавії, Великобританії, Німеччини та ін. – ред.). Країни Балтики пов’язані лініями постійного струму з енергосистемами Європи та Скандинавії. Це ліквідні, прогнозовані, сучасні ринки електроенергії, на яких є попит, в тому числі, і на базові потужності… Ми бачимо стратегічно важливим вийти на ці ринки, є Білорусь по дорозі – ми маємо закріпитися на цьому ринку і йти далі», - сказав він.

За словами Зоріна, «Енергоатом-Трейдінг» проаналізував цінову динаміку на довгострокові контракти на ринках Балтійських країн та зробив висновок про доцільність присутності в цьому регіоні та наявність конкурентних переваг.

Також він додав, що «Енергоатом» має профіцит незадіяних потужностей, які і забезпечать експорт.

«У нас на сьогодні знаходяться в резерві 2 енергоблоки, які готові і повинні працювати, по 1000 МВт кожний з них. У нас недозавантажені діючі енергоблоки, говорити, що у нас недостатньо можливостей для забезпечення попиту з боку українських споживачів – це не зовсім вірно. В будь-якому випадку «Енергоатом» гарантує виконання покладених на нас зобов’язань в рамках забезпечення населення, ми ставимо в пріоритеті власного споживача», - зазначив керівник «Енергоатом-Трейдінг».

Зорін також пояснив, чому «Енергоатом» не зміг здійснити першу поставку на експорт самостійно і був вимушений продати обсяги трейдеру («ГК «Нафтогаз України»).

«Ми як державне підприємство зарегульовані підзаконними актами і не можемо укладати прямі зовнішньоекономічні контракти без відповідних процедур, які передбачені законом, а саме аукціону. Правила проведення аукціонів не передбачають можливість виходу нерезидентів, тобто зовнішніх гравців. Ми вимушено проходили етап поставки на зовнішні ринки через відповідного трейдера», - сказав він, додавши, що компанія ініціювала внесення змін до підзаконного законодавства для можливості продажу електроенергії безпосередньо іноземним трейдерам.

«Після 15-ти річної паузи ми знайшли можливість розпочати експорт за межі України, це перші кроки і ми сподіваємося ми, що найближчим часом ми розширимо ринки збуту, зуміємо бути там стабільними, тим самим забезпечимо більший виробіток електроенергії за ліквідними цінами», - резюмував Зорін.

12:52 / 25 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події