«Енергоатом» не може заборонити перепродаж його електроенергії на ринку «на добу наперед»

НАЕК «Енергоатом» не може заборонити покупцям, які придбали електроенергію компанії на майданчику «Української енергетичної біржі», перепродавати її в подальшому на ринку «на добу наперед», хоча раніше компанія заявляла, що саме продаж великими лотами має не допустити такого перепродажу. Про це 18 вересня у відповідь на запит агентства ExPro повідомив прес-центр генеруючої компанії.

«Умови двостороннього договору є типовими для усіх покупців електричної енергії ДП «НАЕК «Енергоатом» та наразі не містять вимоги щодо обмеження можливості подальшого перепродажу обсягів електроенергії на ринку «на добу наперед», - йдеться у повідомленні.

Також в компанії повідомили, що НКРЕКП має важелі, щоб унеможливити спекулятивні дії на ринку. «Енергоатом» надіслав в НЕК «Укренерго» пропозицію щодо розробки механізму детального відстеження кінцевого походження джерел електроенергії за фактичними даними «для контролю за використанням обсягів електроенергії, придбаних за двосторонніми договорами з виробниками».

Як повідомляло агентство ExPro, 11 вересня «Енергоатом» провів аукціон на майданчику «Української енергетичної біржі», під час якого весь виставлений обсяг (1,465 млн МВт-год базового навантаження) був проданий лише одній компанії. Ряд трейдерів розкритикували ці торги, зазначивши, що невеликі компанії не мають доступу до цих аукціонів через великий розмір лотів (1000 МВт-год кожен) та значні суми гарантійних внесків.

У відповідь на це, прес-центр «Енергоатому» опублікував заяву, в якій зазначив, що продаж малими лотами буде призводити до виникнення небалансів. Компанія наголосила, що продаж великими лотами не допустить подальших спекуляцій та перепродажу електроенергії.

14:44 / 18 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події