Енергоатом: «Енергоміст:Україна-ЄС» відповідає інтересам України і ЄС в частині синхронізації з ENTSO-E

НАЕК «Енергоатом» у відповідь на заяву НЕК «Укренерго» повідомило, що реалізація проекту «Енергетичний міст: Україна – ЄС» відповідає не лише інтересам України, але і Європейського Союзу в частині синхронізації енергосистеми України в об’єднання операторів енергосистем країн континентальної Європи (the European Network of Transmission System Operators for Electricity, ENTSO-E).

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу «Енергоатому».

«Проект «Енергетичний міст «Україна – ЄС» відповідає не лише інтересам української держави, але і Європейського Союзу, та у повній мірі корелюється з намірами України синхронізувати свою об’єднану енергосистему з європейською. Саме тому проект енергомосту кардинально відрізняється за масштабом та очікуваними вигодами для держави від будівництва вставок постійного струму, які лобіює виконуючий обов’язки очільника «Укренерго» Всеволод Ковальчук», - прокоментувала виданню прес-служба.

У «Енергоатому» висловили подив, що державна компанія – оператор магістральних мереж виступає проти відновлення магістральної мережі між Україною та Польщею, натомість лобіює вставки постійного струму (ВПС), які будуть зводитися близько 3 років. «Говорячи про спорудження ВПС, як про крок до синхронізації ОЕС України з ENTSO-E, в.о. очільника «Укренерго» забуває, що насправді їхнє будівництво виходить за рамки угоди з ENTSO-E. Угода була укладена в 2017р і передбачала в якості першого етапу синхронізації саме розширення Бурштинського енергоострова завдяки реалізації проекту енергетичного мосту, а не будівництво ВПС», - нагадали у прес-службі «Енергоатому».

«Енергоатом» повідомив, що у консорціум, створений для реалізації проекту входять компанії Westinghouse (США), французька EDF (87% належить французькому уряду, найбільша енергетична компанія Європи), польській Polenergia International (компанія розвиває морську вітрову енергію, торгує газом та електроенергією в Центральній Європі), угорський MVM (національна енергетична компанія, 100% державної власності).

«Укренерго не може не знати склад консорціуму, оскільки його спеціалісти були залучені до роботи конкурсної комісії в якості експертів. А відтак заява виконуючого обов’язки голови Укренерго, що з боку Європи за проектом стоїть «одна приватна компанія», є свідомою маніпуляцією», - зазначили в «Енергоатомі». В прес-службі Компанії також нагадали, що у 2015р «Енергоатом» разом з Укренерго та PolenergiaInternational підписали Меморандум щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз».

«Сьогодні Росія, використовуючи експортне електричне з’єднання Польщі, що фінансується за рахунок ЄС, та гібридну електричну систему Литви має всі шанси, починаючи з 2020-го року стати ключовим гравцем у регіоні після введення в експлуатацію білоруської АЕС Островець потужністю 2400 МВт, яке відбудеться восени 2019р. Запобігти такому сценарію, а відтак і не допустити поглиблення енергетичної залежності ЄС від РФ, має своєчасне введення в роботу Енергетичного мосту», - повідомили в «Енергоатомі».

Як повідомляв ExPro, НЕК «Укренерго» заявляє, що реалізація проекту «Енергетичний міст: Україна – ЄС» не відповідає інтересам України в частині синхронізації енергосистеми України в об’єднання операторів енергосистем країн континентальної Європи. «Укренерго» в середині липня заявило, що економічна доцільність від реалізації проекту «Енергетичний міст – ЄС» значно менша, ніж від проекту з будівництва вставки постійного струму (ВПС) між ОЕС України та островом Бурштинської ТЕС.

10 липня Міністерство енергетики та вугільної промисловості прийняло до розгляду заявку компанії Ukraine Power Bridge Company Limited, яка представляє інтереси консорціуму польської Polenergia, американської Westinghouse та французької EdF, для участі у конкурсі з вибору приватного партнера для ДП «НАЕК «Енергоатом» у проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС».

Довідка ExPro, проект «Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає відключення від енергосистеми України енергоблоку №2 Хмельницької АЕС потужністю 1000 МВт та переорієнтування його роботи на експорт електроенергії у Польщу (підстанція «Жешув») та Угорщину (підстанція «Альбертірша»). Вилучену з енергосистеми потужність планується компенсувати за рахунок збільшення на 5-10% потужності на інших атомних енергоблоках України за рахунок впровадження технологій рядку компаній, включаючи американську інжинірингову компанію Westinghouse.

Проект «Енергоміст: Україна-ЄС» передбачає розширення пропускної спроможності острова «Бурштинської ТЕС» (включення до нього енергоблоку №2 ХАЕС, підстанції 750/330 кВ «Західноукраїнська» та міждержавної лінії 750 кВ «ХАЕС – підстанція «Жешув» (Польща). Загальна вартість реалізації проекту становить €243,5 млн. Для участі в проекті польська компанія Polenergia International S.àr.l. разом з Westinghouse Electric Sweden AB та EDF Trading Limited (Великобританія) утворили консорціум, який може стати партнером «Енергоатому».

18:31 / 14 серпня, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події