Енергоатом, ДНТЦ ЯРБ і Holtec підписали угоду щодо створення міжнародного консорціуму для впровадження SMR-160

НАЕК «Енергоатом», Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) та Holtec International (США) підписали Угоду про партнерство, яка передбачає створення міжнародного консорціуму, метою якого є сприяння діяльності щодо впровадження в Україні технології малих модульних реакторів (ММР) SMR-160.

Відповідна угода була підписана 10 червня у штаб-квартирі Holtec в м. Камден (штат Нью-Джерсі, США), повідомляє прес-служба «Енергоатому». Документ підписали керівники компаній – Юрій Недашковський, Ігор Шевченко та Кріс Сінгх.

Прес-служба зазначає, що роботу над проектом партнерства було розпочато ще в жовтні минулого року, і наразі сторони узгодили всі необхідні умови для його старту.

Досягнення мети створення консорціуму планується здійснювати шляхом послідовного виконання таких завдань, як:

  • аналіз нормативної документації, що використовується при розробці концептуального проекту енергоблоку з реактором SMR-160;
  • аналіз концептуального проекту АЕС з енергоблоками SMR-160;
  • підготовка вихідних даних, необхідних для розробки ТЕО;
  • оцінка проекту SMR-160 на відповідність загальним і технічним критеріям відповідно до методології МАГАТЕ з оцінки технологій ядерних реакторів NP-T-1.10 та підготовка документів для прийняття рішення на національному рівні стосовно впровадження реакторної технології SMR-160 в Україні.

Прес-служба нагадує, у 2017р очільник Holtec Кріс Сінгх звернувся до президента України з пропозицією створити в Україні хаб з розповсюдження у Європі, Азії і Африки технології ММР з локалізацією виробництва обладнання для них на українських підприємствах.

Технологія ММР визнана одним з найбільш перспективних напрямків у будівництві АЕС. ММР мають значно вищий рівень безпеки у порівнянні з традиційними типами реакторів за рахунок відсутності в них обладнання, яке вимагає зовнішнього електроспоживання, а також за рахунок систем пасивної безпеки. Реактори проекту SMR-160 також мають можливість працювати у режимі маневрування потужністю, споруджуватися на невеликих площах та не потребують підведення потужних ліній електропередач. Загальносвітовий ринок ММР після 2025р оцінюється приблизно в 1 трлн долл.

У 2018р «Енергоатом» та Holtec International підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. У тексті Меморандуму зазначається, що він має на меті не лише ліцензування в Україні технології SMR-160 та подальше будівництво цих реакторів на АЕС України, а й часткову локалізацію виробництва обладнання для SMR-160 на українських підприємствах. Таким чином, йдеться у документі, співпраця між «Енергоатомом» та Holtec International сприятиме становленню України, як провідного світового експортера реакторних систем, конструкцій та компонентів для малих модульних реакторів.


Всі новини можна також читати на нашій Facebook сторінці: https://www.facebook.com/EXPROElectricity


 

14:40 / 11 червня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події