Енергетичний сектор готовий до переходу у напрямі зниження викидів СО2 – Енергоспівтовариство

Європейський енергетичний сектор вже готовий до переходу для зменшення викидів вуглекислого газу в рамках загальноєвропейської програми з декарбонізації та досягненню зменшення викидів СО2 на 55% до 2050р.

Про це 17 вересня повідомив директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, під час 11-го Енергетичного дня, який провело Європейсько-Українське енергетичне агентство.

«ЄС дає про себе знати світу завдяки досягненням у сфері декарбонізації. Декарбонізація передбачає застосуванню нових технологій. Щодо технологічної революції, економіка має бути готова, принаймні, в енергетичному секторі економіка вже є готова до таких переходів», - сказав він.

Також Копач підкреслив, що у напрямі зменшення викидів СО2 варто також вдатися до неринкових заходів.

«Мені хочеться зазначити потребу у запровадження неринкових заходів – це такі заходи, які мають бути націлені на гармонізацію ринку. Ми маємо вдатися до введення заборон в тих секторах, які відрізняються високим рівнем викидів», - сказав директор Секретаріату Енергоспівтовариства. Копач зазначив, що податок на викиди С2 в Україні у сотню разів менший, ніж в ЄС.

«В Україні введено вуглецевий податок. На сьогодні він в Україні становить 30 євроцентів за 1 тонну СО2, а в Європі – в сто разів більша ціна ніж в Україні», - додав Копач.

Довідка агентства ExPro, ставка податку на СО2 у Польщі становить менше €1/т СО2, у Естонії та Латвії – €2/т СО2 та €6/т СО2 відповідно, у Франції - €36/т СО2 і найбільший у Швеції - €140/т СО2.

10:25 / 17 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події