Екс-директор «Харківенергозбут» був звільнений після скарги на махінації в «Харківобленерго»

Т.в.о. гендиректора ПрАТ «Харківенергозбут» Ігор Тюпа був звільнений після скарги в Фонд Державного майна на махінації співробітниками «Харківобленерго», які ймовірно завищували обсяги споживання електроенергії населенню, та занижували промисловим споживачам.

Про це йдеться в матеріалі-розслідуванні програми «СХЕМИ» від Радіо Свобода.

«Ми звернулись до «Харківобленерго», Фонду держмайна та правоохоронних органів. Реакції ніякої не було – крім того, що нас відключили від бази даних, а потім потихеньку звільнили менеджмент підприємства», – сказав Ігор Тюпа.

Як повідомляє екс-керівник «Харківенергозбут», десь у серпні (2020 р) по деяких підприємствах, згідно зі статистичними даними та іншої інформації з бази даних було помічено, що занижений розхід електроенергії по декількох підприємствах. При цьому на побутових споживачах таким же чином аномально було зростання.

«Населення або малі споживачі – вони розплачувалися фактично за цю електроенергію, яку споживали юридичні великі підприємства», – розповів Ігор Тюпа.

В результаті чого, менеджмент постачальника «Харківенергозбут» звернувся до ФДМУ зі скаргою на харківського оператора системи розподілу.

«Письмові звернення до посадових осіб «Харківобленерго» з вимогою втрутитися в ситуацію, провести перевірку та припинити можливі незаконні дії споживачів ігноруються. Більш того, співробітники «Харківобленерго» перешкоджають нашим законним вимогам провести сумісну перевірку та не допускають наших співробітників до засобів комерційного обліку електроенергії», – йшлося у листі.

Як повідомив журналістам програми «Схеми», речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, слідством було встановлено, що посадові особи «Харківобленерго» у змові з приватними підприємцями влаштували таку «оборудку», де за приладами споживання електроенергії фіксувалось лише 30% від фактично спожитої електроенергії.

«Тобто підприємці мали можливість економити на оплаті електроенергії. Щодо цієї оборудки, то вигравали в ній ті приватні підприємства, вигравали в ній посадові особи «Харківобленерго», але були втрачені кошти як держави, так і акціонерів «Харківобленерго», оскільки воно є і державним і частково приватним підприємством», – сказав він.

У березні 2021 року це кримінальне провадження передали в Київ, до Головного слідчого управління Нацполіції. Тепер розслідуванням займаються там.

При цьому, поточний керівник «Харківобленерго» Костянтин Логвиненко повідомив журналістам, що втручання співробітниками «обленерго» в лічильники не було.

«Теоретично є багато способів (змінити показники лічильників - ред). Я сам не технічний працівник, але знаю що, якщо задатись ціллю, то теоретично таке можна зробити, – відповів в.о. генерального директора «Харківобленерго» Логвиненко.

За його даними в «Харківобленерго» таким не займались. «Я знаю, що такі звернення були. Не тільки в Фонд держмайна, і в правоохоронні органи були звернення, і в РНБО. Куди тільки не писали. Але всі перевірки не підтвердили ці факти», - сказав він.

Як повідомляло агентство ExPro, НКРЕКП 7 квітня 2021, оштрафувало «Харківобленерго» на 1,7 млн грн за нарахування надлишкових обсягів споживання електроенергії побутовими споживачами.

Тоді за даними комісії, «Харківобленерго» здійснило нарахування надлишкових обсягів споживання електроенергії для 19 побутових споживачів в обсязі 11,5 млн кВт-год за жовтень 2020р, ці дані були передані до постачальника універсальної послуги – ПрАТ «Харківенергозбут».

13:50 / 20 вересня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події