Діючий тариф на розподіл для «Криворіжгазу» не покриває видатки на безпеку

Фінансування робіт з безпеки мереж залишається на рівні, менше необхідного.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Криворіжгаз».

При відсутності інвестицій до кінця року в Кривому Розі і Криворізькому районі повністю зношених виявиться 1134 км газопроводів і 376 газорегуляторних пунктів, в тому числі шафового типу.

В діючому тарифі на розподіл газу для «Криворіжгаз» на безпеку мереж передбачено 400 грн в місяць на 1 км газопроводів.

Йдеться про такі витрати: - 364 грн ремонт газопроводів і обладнання, а також матеріали для них; - 37,5 грн електроенергія для станцій електрохімзахисту, іншого обладнання.

«Криворізькій газорозподільній системі більше 40 років і діючого тарифу вистачає лише на екстрені локальні ремонти», - сказав в.о. директора технічного «Криворіжгаз» Борис Рибка.

У Кривому Розі і Криворізькому районі 38% газопроводів побудовані більше 40 років тому. Рівень зносу газорозподільних мереж досяг 73%. В таких умовах для їх модернізації необхідні інвестиції на рівні 26,9 млн грн на рік, що дозволить не тільки підвищити рівень безпеки газопостачання, а й зробити систему набагато ефективніше і дешевше в обслуговуванні.

У той час, як в тарифі на доставку передбачено тільки 9 млн. грн.

«Якщо продовжувати і далі ігнорувати недофінансування робіт з безпеки мереж, то до кінця року повністю зношених виявляться 1134 км газопроводів і 376 газорегуляторних пунктів, в тому числі шафового типу. Оскільки 37% обладнання (ГРП / ШГРП) є з граничним терміном експлуатації (10-25 років), а 62% вичерпало його (понад 25 років) і є морально застарілим», - сказав в.о. директора технічного «Криворіжгазу» Борис Рибка.

З початку року бригади аварійно-диспетчерської служби здійснили 3744 виїздів на виклики споживачів.

Щодня диспетчери отримують близько 50 дзвінків. За статистикою велика частина викликів пов'язана з підозрою на витоку газу на внутрішньобудинкових мережах.

8 аварійних бригад цілодобово працюють для споживачів природного газу Кривого Рогу і Криворізького району, оперативно виїжджають на виклики, ліквідовують аварійні ситуації, щоб забезпечити безпечну та безперебійну доставку газу.

15:32 / 3 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події