Діючий тариф на розподіл для «Дніпрогазу» тільки на 3/4 покриває потреби на безпеку

Фінансування робіт з безпеки газових мереж залишається на недостатньому рівні.

Про це йдеться в повідомленні компанії АТ «Дніпрогаз».

При відсутності необхідного рівня інвестицій у забезпечення безаварійного розподілу газу для споживачів до кінця поточного року у Дніпрі та Дніпровському районі в аварійному стані опиняться 64 км газопроводів та 7 газорегуляторних пунктів.

«Діючий тариф компанії не забезпечує повноцінне функціонування аварійно-диспетчерської служби, своєчасне виконання необхідних ремонтних робіт, модернізацію та регулярне комплексне обстеження газових мереж. Така ситуація пов'язана з систематичним непокриттям тарифом на розподіл природного газу фактичних витрат підприємства протягом кількох років.

Діючий тариф на доставку газу для «Дніпрогазу» лише на 76% покриває витрати на забезпечення надійної експлуатації газорозподільних мереж», - розповідає технічний директор «Дніпрогазу» Юрій Безпрозваний.

У діючому тарифі на розподіл, який для «Дніпрогазу» затверджує НКРЕКП, для забезпечення безаварійного газопостачання передбачено лише 87 грн на місяць на 1 км газопроводів. Мова йде про такі витрати:

• 5,1 грн – ремонт газопроводів, обладнання, а також матеріали для них;

• 3 грн – регулювання тиску в мережах;

• 0,8 грн – регулярне комплексне приладове обстеження газових мереж;

• 64,7 грн – експлуатаційні витрати;

• 9,2 грн – робота АДС;

• 3,7 грн – модернізація мереж.

У Дніпрі та Дніпровському районі 62% газопроводів побудовані більше 30 років тому. Кількість газопроводів з вичерпаним терміном експлуатації сягає майже 30%.

У таких умовах для їх модернізації необхідні інвестиції на рівні 200 млн грн на рік, що дозволить не тільки підвищити рівень безпеки газопостачання, а й зробити систему газопроводів набагато ефективнішою та дешевшою в обслуговуванні.

Оскільки безперебійність газопостачання є пріоритетним напрямком роботи компанії, особливо в умовах карантину, «Дніпрогаз» продовжує працювати в посиленому режимі.

З початку року аварійники опрацювали близько 10,4 тис звернень від клієнтів.

Нині кошти, які компанія отримує у вигляді оплати від споживачів за доставку газу, спрямовуються переважно на ремонтно-відновлювальні роботи та ліквідацію аварійних ситуацій, проте існує низка інших проблемних питань, які лишаються невиконаними через нестачу фінансування.

16:57 / 2 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події