Дубінський з колегами оскаржують в Конституційному суді законність «зеленого» тарифу

Депутат ВРУ Олександр Дубінський (фракція Слуга Народу) разом з 46 колегами направили до Конституційного суду подання про невідповідність Конституції України деяких положень законів «Про ринок електричної енергії» та «Про альтернативні джерела енергії» в частині встановлення та формування «зеленого» тарифу.

Відповідне подання розміщено на порталі Конституційного Суду.

«Просимо: Відкрити конституційне провадження у справі за конституційним поданням щодо визнання такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положень… Закону України «Про альтернативні джерела енергії» від 20 лютого 2003 року № 555-IV…Та положень … Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII», - йдеться у конституційному поданні.

Народні депутати, також хочуть визнати дані положення законодавства такими, що не відповідають статтям 6, 8, 13, 19, 41, 42, 85, 92, 95, 116 Конституції України.

В своєму подані депутати пояснюють, що на час встановлення зелених тарифів, депутати тодішньої Верховної Ради не мали прав та компетенції законодавчо встановлювати «зелені» тарифи, адже ця компетенція належить до іншої гілки влади – виконавчої (Кабінет Міністрів України та центральні органи виконавчої влади).

Також, в даному поданні депутати вважають, що встановлення на законодавчому рівні таких розмірів «зеленого» тарифу на електроенергію, які є економічно необґрунтованими і покладають на державу невиправдано високі витрати, є грубим порушенням права власності українського народу (порушено частину 1 статті 13 Конституції України), суперечить соціальній спрямованості економіки (порушено частину 4 статті 13 Конституції України) та завдає шкоди інтересам суспільства (порушено частину 7 статті 41 Конституції України).

Народні обранці вважають: «Встановлення на законодавчому рівні економічно необґрунтованих та надвисоких розмірів «зеленого» тарифу не відповідає вимозі Конституції (частина 3 статті 95 Конституції України), щодо прагнення держави до збалансованості державного бюджету».

Разом з тим, депутати навіть наводять приклад Іспанії, яка з середини 2000-х почала встановлювати зелені тарифи, а вже у 2012 р виплатила з бюджету виробникам $10.6 мільярдів субсидій (1/3 від вартості всієї виробленої електроенергії в країні при складовій частці сонячної енергії у енергосистемі всього у 4-5 %).

«Після багатомільярдних виплат, програма провалилась, залишивши країну у судових справах, недовірі до уряду та повною зупинкою розвитку сонячної енергетики в зв'язку з недовірою до уряду», - зазначають парламентарі.

Крім того, парламентарі вважають, що окремі положення закону «Про альтернативні джерела енергії» не  відповідають змісту частини 3 статті 42 Конституції України щодо обов'язку держави забезпечити конкуренцію у підприємницькій діяльності.

Адже, встановлюються неоднакові умови для всіх суб'єктів, які виробляють електроенергію в Україні, зокрема, для тих, що виробляють електроенергію з альтернативних джерел, запровадженням «зеленого» тарифу встановлено переваги, яких не мають виробники інших видів електроенергії.

11:34 / 12 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події