ДТЕК запустив найбільшу в Україні Нікопольську СЕС потужністю 200 МВт

Підрозділ енергохолдингу ДТЕК – «ДТЕК ВДЕ» запустив найбільшу в Україні Нікопольську сонячну електростанції (Дніпропетровська обл, Нікопольський район) потужністю 200 МВт (змінний струм). Відкриття станції відбулося 19 квітня, повідомляє кореспондент ExPro.

«Сьогодні особливий день не тільки для ДТЕК, але для всієї України. Це великий крок до енергонезалежності і майбутнього нашої енергетики. Сьогодні ми урочисто відкриваємо найбільшу СЕС в Україні...ДТЕК дивиться в майбутнє і нашої компанії, і енергетики, і держави в цілому», - заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Відпуск «зеленої» електроенергії розпочався 1 березня. Станом на 19 квітня СЕС виробила 45 млн кВт-год. За даними прес-служби, Нікопольська СЕС входить до трійки найбільших СЕС Європи.

Всього на станції площею 400 га встановлено 750 тис сонячних панелей виробництва китайської компанії Seraphim Solar System і Trina Solar. Крім цього, на станції встановлено інвертори виробництва китайської компанії Shenzhen Kstar Science and Technology. Також вказано, що робота даної СЕС дозволить знизити викиди вуглекислого газу на 300 тис тонн в рік.

Як повідомляв ExPro, ДТЕК почав будівництво Нікопольскої СЕС на початку жовтня 2018р. Загальний обсяг інвестицій €230 млн. Партнером української компанії в процесі будвництва виступила китайська компанія China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

За даними НКРЕКП, запланований корисний відпуск електроенергії з цієї станції буде становити 289,36 млн кВт-год в рік, ставка «зеленого» тарифу, яка пропонується до встановлення, визначена на рівні 15,03 євроцентів за кВт-год. За процедурою, тариф може бути встановлений після проведення відкритих обговорень.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявляв, що до кінця 2019р енергохолдинг планує сукупно інвестувати в альтернативні джерела енергії (ВЕС та СЕС) біля €1 млрд та збільшити загальну потужність власної альтернативної генерації до 1 ГВт.

12:12 / 19 квітня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події