ДТЕК заперечив звинувачення НКРЕКП у зниженні цін на РДН та вимагає розслідування

Енергохолдинг ДТЕК заперечив звинувачення НКРЕКП, яка 29 травня опублікувала повідомлення, в якому звинуватила компанії холдингу в різкому падінні ціни на ринку «на добу наперед»; енергохолдинг вимагає від регулятора справедливого та публічного розслідування можливих маніпуляцій на ринку. Відповідну заяву 29 травня опублікував прес-центр ДТЕК.

«ДТЕК заперечує звинувачення на свою адресу і вимагає від НКРЕКП справедливого і публічного розслідування фактів системних маніпуляцій на ринку електроенергії», - йдеться у повідомленні компанії.

В компанії вважають, що комісія з 2019р здійснювала безперервне адміністративне втручання в роботу ринку, що негативно вплинуло на енергетичну галузь та призвело до кризових явищ.

ДТЕК неодноразово звертав увагу на необхідність реакції НКРЕКП на ситуацію, що склалася, і прийняття оперативних заходів щодо запобігання маніпуляцій на ринку електричної енергії, які полягають в поданні учасниками заявок на продаж неіснуючих обсягів електроенергії.

«У травні 2020р об`єм цінових заявок з ціною 55 коп. за кВт∙год, що нижче собівартості виробництва всіх генеруючих компаній, виріс у 16 разів – з 3 до 50 млн кВт∙год на добу. Профіцит запропонованої електроенергії і масштабні маніпуляції з ціною і обсягами заявок на продаж на ринку «на добу наперед» при повній бездіяльності з боку НКРЕКП стали причинами штучного зниження ціни на електроенергію», - зазначають в компанії.

В результаті таких викривлень роботи ринку, за інформацією прес-центру, щоб уникнути зриву поставок для споживачів, частина компаній перейшла на ринок двосторонніх договорів, оминаючи сегмент РДН.

Як повідомляло агентство ExPro, за даними ДП «Оператор ринку» 23-25 травня ціна на РДН в ОЕС України впала до 801 грн/МВт-год, в результаті торгів на 29 травня ціна впала до 659,7 грн/МВт-год, на 30 травня – до 796,2 грн/МВт-год.

27 травня народний депутат, голова комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус заявив, що один з великих гравців ринку (який володіє шахтами, обленерго та меткомбінатами) пішов з ринку (РДН), що призвело до різкого зменшення попиту та падіння ціни. У відповідь на його коментар директор з комунікацій «ДТЕК Енерго» Ірина Мілютіна зазначила, що падіння ціни відбулося в результаті збільшення пропозиції неіснуючих обсягів від недобросовісних трейдерів.

29 травня НКРЕКП заявила, що саме дії компаній ДТЕК спричинили падіння ціни на РДН в ОЕС України, для виправлення ситуації комісія планує запровадити мінімальні цінові обмеження.

11:33 / 30 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події