«ДТЕК ВДЕ» реалізувала унікальну систему діагностики сонячних панелей на Покровській СЕС

Компанія «ДТЕК ВДЕ» вперше реалізувала унікальну систему діагностики стану роботи сонячної електростанції під назвою OD.ISSAY, така система була запроваджена на Покровській СЕС потужністю 240 МВт (Дніпропетровська обл). Про це 4 серпня повідомив прес-центр компанії.

«Фахівці компанії «ДТЕК ВДЕ» розробили унікальну систему діагностики й підтримки великих сонячних електростанцій, яка підвищує ефективність роботи й забезпечує збільшення продуктивності на 4% в рік.Покровська СЕС стала пілотним майданчиком для реалізації цього проекту», - йдеться у повідомленні.

Система під назвою OD.ISSAY дозволяє максимально автоматизувати процес управління станцією. Програмне забезпечення, яке було розроблено спільно з партнерами компанії, збирає і аналізує великі масиви інформації, що надходять з різного обладнання.

Раніше персоналу доводилося обробляти дані вручну, тепер система виконує це автоматично. В рамках проекту була також реалізована перша у світі автоматична безпілотна система моніторингу обладнання CЕС.

«Дрон на станції використовується як додатковий інструмент діагностики обладнання й раніше управлявся оператором вручну. Новий «безпілотник» працює автономно (без оператора), 24/7 і в будь-яку погоду», - повідомили в прес-центрі.

Виконуючи обліт по заданому маршруту, дрон здійснює візуальний огляд інфрачервоною камерою, фіксує дані й направляє їх на хмарний портал для обробки та аналізу. Нова технологія дозволяє підвищити точність діагностики обладнання до 91% і скоротити кількість помилкових виїздів на 95%.

Система діджитал-моніторингу OD.ISSAY дозволяє постійно діагностувати стан обладнання, працювати на запобігання аварійним ситуаціям, зменшуючи час простоїв, а також спрощує роботу персоналу і нівелює людський фактор.

У перспективі фахівці компанії планують масштабувати проект OD.ISSAY для подальшого використання на інших сонячних станціях.

17:47 / 4 серпня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події