ДТЕК та Центренерго висунули взаємні звинувачення щодо недотримання умов контракту на постачання вугілля

ДТЕК та ПАТ «Центренерго» висунули взаємні звинувачення щодо недотримання умов контракту на постачання вугілля у липні поточного року.

Про це повідомили прес-служби компаній.

«Публічні заяви компанії Центренерго не відображають реальну ситуацію щодо виконання умов контракту на поставку вугілля від Д.Трейдінг. Вони не піддаються поясненню і логіці ведення професійної комерційної діяльності, яка в цивілізованому ринку завжди регламентується умовами контракту, підписаного сторонами», - підкреслили в компанії ДТЕК.

Як повідомляє енергохолдинг, Д.Трейдінг виконуючи умови контракту, станом на 31 липня відвантажив «Центренерго» 35 тис. т вугілля вартістю 79 млн грн, за яке державне підприємство відповідно до умов контракту, мало сплатити повну вартість поставленого вугілля до 3 серпня 2020 р.

Також «Центренерго» було зобов'язане надати банківський акредитив для продовження відвантажень вугілля компанією Д.Трейдінг, на умовах відстрочення платежу.

За даними ДТЕК, на кінець дня 5 серпня «Центренерго» сплатило лише 13 млн грн, що становить 16.5% від зобов'язань за контрактом. Банківський акредитив не наданий, а терміни його надання керівництво Центренерго вказати не може.

Компанія Д.Трейдінг відправила листи на адресу «Центренерго» з проханням оперативно погасити заборгованість і надати банківський акредитив для продовження відвантажень вугілля на адресу державного генеруючого підприємства, що відповідає умовам підписаного контракту.

В свою чергу, «Центренерго» вважає неприхованим шантажем дії холдингу ДТЕК щодо державної енергогенеруючої компанії, адже 4 серпня ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» направив на ім’я голів профспілок вугільної галузі Донеччини заяву, у якій попереджує про можливість відновлення простою шахт, покладаючи всю відповідальність за ситуацію на ПАТ «Центренерго».

Як повідомляє «Центренерго», у листі йдеться про начебто невиконання з боку державної компанії договору з ТОВ «Д.Трейдінг» та неоплату за поставлені у липні нібито 35 тисяч тон вугільної продукції.

«У відповідь на такі дії ПАТ «Центренерго» офіційно заявляє, що обсяги поставок у липні склали лише 26 357 тон вугільної продукції, із яких половина – в останні дні місяця. При цьому, умовами договору було передбачено постачання 100 тисяч тон. Враховуючи таку слабку динаміку і спостерігаючи невиконання умов договору з боку ТОВ «Д.Трейдінг», ПАТ «Центренерго» було змушене отримувати вугілля від інших постачальників, а саме - державних видобувних підприємств», - заявили в державній компанії.

Відтак, упродовж липня 2020р державним вугільним шахтам були виплачені 236 млн грн замість попередньо запланованих 120 млн грн, а на рахунки ТОВ «Д.Трейдінг», «Центренерго» вже перерахувало 13 млн 172 тис грн. Також компанія звернулась до представників ДТЕК із офіційним листом, де підтвердила свої наміри щодо виконання умов Договору в частині оплати.

На додачу, «Центренерго» вважає неприпустимим бажання ДТЕК вести прибуткову діяльність на енергетичному ринку за рахунок державної енергогенеруючої компанії, перекладаючи на неї соціальні та фінансові зобов’язання приватного інвестора, та залишаючи своїх шахтарів без роботи.

15:23 / 6 серпня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події