«ДТЕК Нафтогаз» за збереження стимулюючої ренти

Україна для нарощення газовидобутку має зберегти стимулюючу ренту, а для нових свердловин встановити її на період до 10 років від початку буріння. Таку думку висловила менеджер з регуляторної політики газовидобувної компанії «ДТЕК Нафтогаз» Юлія Боржемська на конференції «Нафтогазова галузь України: виклики та перспективи» 5 листопада.

«Важливо стимулювати буріння свердловин не тільки на нових, але й на виснажених родовищах, які потребують значних інвестицій для підтримки обсягів видобутку на них», – додала Боржемська.

Вона наголосила на необхідності прискорення укладення угод про розподіл продукції (УРП), для чого слід скасувати процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД) та вимогу погодження УРП органами місцевого самоврядування. На думку представника «ДТЕК Нафтогаз», ОВД ефективніше проводити безпосередньо перед початком видобування вуглеводнів, а місцевим органам доцільно залишити лише повноваження погодження відведення земельних ділянок для користування надрами.

В «ДТЕК Нафтогаз» також наголосили на небезпеці перегляду результатів конкурсів на УРП, які вже відбулися.

«Перегляд результатів хоча б одного конкурсу спричинить скасування результатів усіх проведених конкурсів. Це послабить інтерес іноземних інвесторів щодо участі у майбутніх проектах УРП, призведе до нерозподілення істотної площі нафтогазоносних надр. Як результат – відбудеться замороження значних інвестицій та податків», – заявила Боржемська.

Нагадаємо в липні ПАТ «ВК «Укрнафтобуріння» звернулася до суду з позовом визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабміну від 5 липня 2019р про визначення переможців конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів, а саме компаній афілійованих зі структурами ДТЕК: «Ойл Енд Гез Оверсіз Трейдинг БіВі» та ТОВ «Нафтогазексплуатація» що стали переможцями конкурсу на укладення УРП, у межах ділянки Зінківська.

 

12:32 / 7 листопада, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події